2010 KPSS Lise ve Önlisans Sınavı Ertelendi

06 Eylül 2010

26 Eylül 2010 da Ortaöğretim ve Önlisans adayları için yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı ileri bir tarihe kadar ertelendi. Ayrıca Eylül ayı içerisinde yapılacak olan TUS (Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı) da ertelendi.

Sınavların ertelenmesine, ”11 Temmuz 2010′da lisans mezunlarına yönelik yapılan KPSS’de sınav sorularının çalındığı ve kopya çekildiği” yönündeki iddialar nedeniyle kamuoyunda oluşan endişeleri giderilmesi neden gösterildi.

Bu çerçevede, 26 Eylülde ortaöğretim ve önlisans mezunları ile bu öğrenim düzeylerinden mezun olabilecekler için yapılacak 2010-KPSS Ortaöğretim/Önlisans sınavı ile 18-19 Eylülde gerçekleştirilecek TUS ertelendi.

KPSS’de soruların sızdırılması üzerine ÖSYM’de yapılan incelemenin ardından KPSS sorularının yeniden hazırlanması da gündeme geldi. Binlerce sorunun polis tarafından kopyalanması ve bu soruların sızdırılmadığına dair güven kalmaması nedeniyle yeni soruların hazırlanması yönünde görüş birliğine varıldığı ifade edildi.

Yetkililer, bu sınavların ertelenmesi nedeniyle diğer sınavların düzenlenme ve başvuru tarihlerinde de değişiklik olacağını belirtti.Tahminimizce Ekim ayının sonlarına doğru bu sınavın yapılacağıdır.Ayrıntılı açıklamanın yarın yapılması beklenmektedir.

Filed under: Eğitim,Güncel,Sınavlara Hazırlık

Etiketler:, , , , , , , , , ,

2 Yorum Yorum Yapın

 • 1. mehmet  |  13 Eylül 2010, 19:00

  enes bey size bir sorum olacak özürlü maaşı başvurusu yapmak istiyoruz fakat 512 gün geçmişte ödenmiş ssk pirimi var bu günleri sildirin öyle başvuru yapın dediler ne yapmamız lazım ne önerirsiniz kardeşim hem işitme engelli konuşamıyor hem gece körlügü var zor durumda ilginiz için şimdiden teşekürler

  @Cevap:
  Kardeşiniz şuan ssk lı olarak çalışmıyor ise bunu beyan ederek işlemlerini yaptırın.

 • 2. duygu  |  28 Ekim 2010, 23:30

  merhaba ortaögretim kpss sınavı bu pazar mı acaba cevap verebilirmisiniz?

  @Cevap:
  Hayır. Bu pazar Eğitim Bilimleri sınavı yapılacaktır.

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar