2010-KPSS Ortaöğretim / Önlisans Sonuçları Açıklandı

Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim / Önlisans sınav sonuçları açıklandı.

Sonuçlar için tıklayınız…

28 Kasım 2010 tarihinde yapılan 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (Ortaöğretim / Önlisans) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınava, ortaöğretim düzeyinde 1.809.150, ön lisans düzeyinde 610.628 aday başvurmuş; ortaöğretim düzeyinde 1.610.277, ön lisans düzeyinde 573.189 aday olmak üzere toplam 2.183.466 aday sınava girmiştir.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Şifresini kaybeden veya unutan adaylar, nüfus cüzdanları ile şahsen ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri veya ÖSYM Bürolarına başvurarak yeniden şifre edinebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

“2010-KPSS Ortaöğretim / Önlisans Sonuçları Açıklandı” üzerine 7 yorum

 1. merhab Enes hocam bu yıl engeli alımı olacak mı

  soru 2 kpss orta öğretim panım 58 atamalar için yeterli mi

  @Cevap:
  Tabiki engelli alımı olacak. Nisan mayıs dönemini bekleyin.

  Kpss puanınız düşük ve bu puan ile devlet kurumlarına yerleşmeniz çok zor. Kpss puanı ile engelli alımlarına başvurulmuyor bunuda hatırlatayım.

  Cevapla
 2. enes hocam öncelikle merhaba.ben 28.11.2010 yılı kpss sınavına lise mezunu engelli olarak girdim ve puanım 64 geldi.sizce 64 puanla tercih yapabilirmiyiz.bir baraj puan şartı varmı.bu konuda bizi bilgilendirerek yardımcı olursanız seviniriz.

  @Cevap:
  Kpss sınavına engelli olarak girmeniz, sizin engelli personel alımlarına başvurup atanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kpss sınavına engelli olarak girmek sizlere sadece sınav esnasında daha rahat bir ortam yaratmaktır, başka faydası yok. Yani normal bir kişinin kpss sınavına girdiği gibi sizde şuan öylesiniz ve sadece kpss puanı alımı yapan ilanlara başvurabilirsiniz. Ayrıca 64 puan ile bir kuruma yerleşmeniz çok zor.

  Cevapla
 3. enes bey merhaba nasılsınız kardeşim ben yüzde 63 oranında görme engelliyim ve kpss den 82 puan aldım 26 bin özürlü memur alınacak acaba benim atanma şansımı nasıl görüyorsunuz lütfen yardımcı olunuz istirham ediyorum

  @Cevap:
  Kpss sınavına engelli olarak girmeniz, sizin engelli personel alımlarına başvurup atanabileceğiniz anlamına gelmiyor. Kpss sınavına engelli olarak girmek sizlere sadece sınav esnasında daha rahat bir ortam yaratmaktır, başka faydası yok. Yani normal bir kişinin kpss sınavına girdiği gibi sizde şuan öylesiniz ve sadece kpss puanı ile personel alımı yapan ilanlara başvurabilirsiniz. Engelli alımlarında ise, o kurumların yaptığı sınava girerek atanma şansınız olabilir. Kpss puanınız ile engelli alımlarına başvuramazsınız.

  Cevapla
 4. hocam ben kpss den 82 almışım sizce atanabilirmiyim engellilerin atanma şansı nedir?

  @Cevap:
  Kpss ile engelli alımlarına atanamazsınız. İkisi ayrı şeyler.

  Cevapla
 5. HOCAM KPPSS tercih klavuzunda özürlü kadrosu olacak mı

  @Cevap:
  Yok olmayacak ama siz normal alımlarada başvuru yapabilirsiniz.

  Cevapla
 6. Hocam merhaba. ben kpss ye girdim ve 71 puan aldım. yerleşme olup olmadığına nasıl bakabilirim? bğyğk ihtimalle olmaz ama yinede merak işte:):) saygılarımlaaa

  @Cevap:
  Ösym nin sitesinden bakabilirsin.

  Cevapla
 7. merhaba hocam ben meslek lisesi mezunuyum kpss ortaöretimden 80 aldım özürlü oranım %64 bu puanla bi yere atanabilirsem sorunsuz bi şekilde atandığım kurumda işe başlayabilirmiyim ve engelli statüsüne geçebilirmiyim?

  @Cevap:
  80 puan ile atanabilirmisin bilemiyorum ama kpss ile normal kadroya atanırsan daha sonra engelli kadrosuna seni geçirirler zaten.

  Cevapla

Yorum yapın