2012 – ÖMSS Başvuruları Başladı

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS): Başvurular

03/10/2011 tarihli ve 28073 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik” uyarınca Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) Merkezimiz tarafından 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır.

ÖMSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklardır. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 20 Şubat 2012 tarihinde başlayacak, 2 Mart 2012 tarihinde sona erecektir.

Kuraya; ilköğretim/ilkokul/ortaokul mezunu olan veya ÖMSS’nin yapıldığı yıl itibariyle mezun olabilecek durumda olan özürlü adaylar başvuracaklardır. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 14 Mayıs 2012 tarihinde başlayacak, 25 Mayıs 2012 tarihinde sona erecektir.

Tüm adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı özür grubunu belirtir onaylı Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini, kendileri için yukarıda belirtilen süreler içinde almaları gerekmektedir.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ÖMSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır.

2012-ÖMSS Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden yayımlanmıştır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2012-ÖMSS Kılavuzunda yer almaktadır. ÖMSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-ÖMSS Kılavuzunu indirmet için TIKLAYIN        İndirmek için TIKLAYIN

“2012 – ÖMSS Başvuruları Başladı” üzerine 7 yorum

 1. slm enes hocam ben şuanda ön lisans okuyorum ve daha mezun olmadım bu yıl sonunda olcam inşlah bu sınava lise mezunu olarak mı girsem yoksa ön lisans mezunu olarak mı ? girsem daha avantajlı olur benım için.

  Cevapla
 2. ÖMSS Sınavında Hangi Konulardan Çıkacak…Türkçe Matematik İnkılap.. Yazıya Ama İçeriği Hakkında Bilgi Yazmamışlar Ltfn Yarımcı Olunn

  Cevapla
 3. Enes Hocam Ben Belediyede Memur Olarak Geçen sene atandım henüz asaletimi almadım yani aday memurum şimdi bu seneki sınava girebilir kazandığım takdirde burdan istifa edip oraya geçebilir miyim?

  Şuan İnegöldeyim eskişehirde yasıyordum oraya atanmak için sınava ordamı girmem gerekir

  acil cvplarınızı bekler saygılarımı sunarım

  Cevapla
 4. ENES HOCAM ZİHİNSEL ENGELİLER KANUNİ İŞ OKULU MEZUNLARI BU SINAVLARDAN MUAF TUTULSUN HOCAM HOCAM BU ÇOCUKLARI NE KADAR SİTRESE SOKUYORLAR BUNLAR ZİHİNSEL ENGELLİ DÜNYADA HİÇ BÖYLE BİR ÖRNEĞİ YOK ÜLKEMİZDE YAPILAN BU SUNAVIN

  Cevapla
 5. S.A Enes bey ben sınava 9:30da gittim kimliği unutmuşumama yanımda sınav giriş kağıdım ve kimlik fotokopim vardı okadar yalvarmama rağmen sınava almadılar beni okadar emeğim boşamı gitti. Ne yapmam gerekiyor allahrızası için yardımcı olurmusunuz. Moralim çok bozuk mesaj bekliyorum aeo iyi akşamlar

  Cevapla

Yorum yapın