2012 ÖMSS-Kura Yerleştirme (Atama) Sonuçları Açıklandı

2012-ÖMSS/KURA ile kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına özürlü memur yerleştirme işlemleri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 9 Ağustos 2012 tarihinde saat 11.30’da Ankara ATO Salonu’nda yapılmıştır. Kura çekimine; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin ile birlikte Bakanlar, özürlü sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve özürlü adaylar da katıldılar.

29 Nisan 2012 tarihinde yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları ile kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına özürlü memur yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

2012-ÖMSS sınav sonucu ile yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilirler.

Adaylar yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme işlemine ait yerleştirme sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2012 ÖMSS-Kura Atama sonucunu öğrenmek için TIKLAYINIZ!

 
Yerleşenler atandıkları yeri ve puanları yorum kısmından yazarsa sevinirim.

“2012 ÖMSS-Kura Yerleştirme (Atama) Sonuçları Açıklandı” üzerine 4 yorum

 1. selam abi
  ben yozgat 80.935puanla atandım.
  kamu hast kurumu
  abi benim sonuçta kurumunzla görüşünüz yazıyor.
  ben şimdi neyapacağım.bana yardımcı oluranız sevinirim.
  allah razı olsun.

  Cevapla
 2. türkiye kamu hastaneleri kurumu memur/manisa
  enes hocam ben milli eğitimde hizmetli olarak çalışıyodum 2 yıldır şimdi başka bir kuruma geçince tekrar adaylık eğitiminden geçecek miyim bilgilendirirseniz sevinirim

  Cevapla
 3. günaydın hocam ben 61 aldım lıse mezunuyum kura sonuclarına göre hıc br kuruma yerlestrırlemednız yazıyo sımdı eylülde ek yerlstırme var dıorlar tekrar bı basvuru tercıh degısmı yapmam gerekıormu yoksa nerden bakabılırım iyi günler

  Cevapla

Yorum yapın