Apple İpad (Tablet PC)

03 Nisan 2010

Apple şirketinin yeni ürünü ipad. Ürün dokumatik bilgisayar özelliği taşıyor. Apple’nin diğer ürünleri gibi göz dolduruyor. Bir not defteri kadar ince ve narin. İncelik 0,5 inç. Yüksek çözünürlüklü 9.7 inç ekranın arka kısımdan aydınlatmalı led nano teknoloji kullanılmış. MultiTouch teknolojisi ile ipad ‘da büyük bir devrim gerçekleştirildi. Bu teknoloji sayesinde dokunarak istediğiniz fonksiyonu çok rahat bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz. 10 saate kadar şarjı gidiyor. Wirelless’de 802.11n olan son teknoloji kullanılmış. Böylece daha uzak mesafelerden wirelless ile bağlantı yapılabilecek. 3G de unutulmamış. Performansa gelince apple ipad içine sadece kendilerine has A4 çipi yerleştirerek, güçlü bir performans yapısı oluşturulmuş. Depolama olarakda 16 gb, 32 gb ve 64 gb’lık seçimlik flash bellek sunuyorlar.

Şuan ABD ‘de satışa sunuldu ve ön sparişlerinde patlama yaşanıyor, 120 bini bulduğu söyleniyor ve satış fiyatı da 499$. 3-4 içinde de Türkiye de satışa sunulması bekleniyor. Görünen o ki kullanmakda olduğumuz bilgisayarlar masaüstü, notebook, pda, netbook derken ipad da bu kategoride iddaalı bir şekilde yerini alıyor.
Filed under: Güncel,Mobil Gelişmeler,Web Değişim

Etiketler:, , , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar