Koç.Net Biri Adsl Servisini İptal Etmiyorlar

Bir yıldır Koç Şirketinin olan Biri adsl servisini kullanmaktayım. Dün adsl hizmetini iptal ettirmek istedim. İptal işlemi için JetFatura sitesinden Yardımcı Biri ‘yi kullanarak form doldurup maille yolladım. Fakat bugün bana dönüş yapmadıkları için aradım ve adsl iptal işleminin hemen yapılmasını söyledim. Neymiş efendim, hemen iptal işlemi gerçekleştirilmiyormuş. İptal işlemi 2-3 gün sürüyormuş. İptal işleminde iki yol izleyebilirsiniz diyor.

Birincisi her ayın 20 -30 tarihleri arası iptal için arayıp ay sonunda iptal edilmesini talep edebiliyormuşuz. Böylece ay sonuna kadar internetinizi kullanabiliyorsunuz.

İkinci alternatif ise istediğiniz zaman iptal talebinde bulunuyorsunuz ama 2 veya 3 gün içinde adsl hizmetiniz iptal ediliyor.

İkisinin de ortak özelliği o ay ödenmesi gereken faturayı ödüyorsunuz. Yani 1 GB hızında 4 GB kotalı kullanıcılar eğer kota aşımı yapmazlarsa özenecek tutar 26,80 TL. İşte siz bu ücreti her halukarda ödüyorsunuz. Ay sonunda iptal talebinizde bulunursanız zaten ödemeniz normal ama sizlere ikinci alternatifde de belirttiğim gibi ayın 3 iptal olan adsl içinde 26,80 TL olan ücreti ödemeye mahkum ediyor.

Demem o ki, ben biri ‘den kota artırımı veya diğer işlemlerde anında işinizi hallederken, iş adsl iptal işine gelince insanı zor duruma düşürüyorlar. Bu yüzden artık benim sayfamda Biri ve Koç Şirketleri bitmiştir.

“Koç.Net Biri Adsl Servisini İptal Etmiyorlar” üzerine 2 yorum

Yorum yapın