DealExtreme Çin Alışveriş Sitesinden Bluetooth Kulaklık Aldım

07 Ağustos 2010

Bildiğimiz üzere elektronik eşyaların sarf malzemeleri çin malı bunun yanında çinde nüfus fazla olduğu için işçilik maliyetleride düşük. Bu yüzden çin malı hayatımıza epey girdi. Bir telefon alsak yada diğer elekktronik eşyaların çoğunun üzerinde CE simgesi var yani çin malının simgesi. Bazı sitelerde dolaşırken çindeki e-ticaret sitelerinden DealExtreme.com un ismini duydum. Bu siteden ne alırsan kargo bedava diyorlardı hemde tüm dünyaya gönderimlerde bedava. Tabiki bu duruma şaştım;) Hemen siteyi BURADAN ziyaret ettim. Gerçekten söylendiği gibi tüm ürünlerin altında Free Shipping yazıyor yani kargo bedava.


Bende denemelik bir ürün alayım dedim ve yukarıda resimde de gördüğünüz gibi BH160 markalı Bluetooth kulaklık aldım. Ürünü alırken kredi kartı yada Paypal ile ödema yapabiliyorsunuz. Kredi kartı ile ödemelerde sorun çıktığı için riske atmadım işi ve Paypal ile ödememi yaptım. Zaten denemelik bir alışveriş yaptığım için ucuz bişey olsun dedim. Aldığım ürün ise 10.94 usd yani yaklaşık 17 tl tutuyordu. 27 temmuzda sparişimi verdim ve gemi ile ürün çinden geldi. Bugün ürünüm adresime teslim edildi. Yani 10 günde ürünü çinden kargo ücreti ödemeden geldi. Bluetooth kulaklığı test ettim güzel çalışıyor. Şarj cihazının giriş aparatı bizdeki prizlere uymuyor, Çindeki elektrik prizleri daha değişik heralde ama nokia cep telefonlarını şarj cihazları ile uyumlu onunla sarj ediyorum. Bir de malesef garanti belgesi diye bir kağıt çıkmadı kutudan dayandığı yere kadar çalıştıracam. Ayrıca gümrüğe de takılmadı.

BH160 Bluetooth Kulaklığı aşağıdaki linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32200

DealExtreme elektronik parça, cep telefonu ve aksesuarları üzerine satış yapan bir alışveriş sitesidir. Sizlere tavsiyem buradan uygun fiyata ürünler mevcut fakat hemen buna aldanmayın.Öncelikle alacağınız ürünün ödemesini Paypal hesabınız ile yapın. Paypal hesabınızdaki adresinizin doğru olduğunu kontrol edin. Cep telefonu vs alırken bozuk çıkma ihtimalini göz önüne alın ve bozuk çıkan bir ürünü Çine geri göndermek bayağı bir zahmetli ve külfetli. Ayrıca aldığınız ürünlerden garanti faturası vs çıkmıyor. Bir de ürünlerin şarj vb aksesuaları Türkiye ile uyum sağlamayabiliyor.

Filed under: E-Ticaret (Alış-Veriş)

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

3 Yorum Yorum Yapın

  • 1. sema şimşek  |  23 Ağustos 2010, 14:12

    çin ürünleri çok ekonomik oluyor ama çabucak bozuluyor :(

  • 2. Copernic 85  |  22 Mart 2011, 15:09

    çin CE standartlarına göre ürün üretiyor. CE nin anlamını bilmeyen yoktur :) Ev çin malı doldu. Bu gidişle çini zengin edecez gözlük saat telefon cihaz …. hepsi çin malı ama hiç bozulmadı şikayetim yoktur. bu site için tşkler…

  • 3. Ramazan  |  03 Nisan 2011, 13:54

    ya arkadaşlar dealexrame den alış veriş yaptım siparişiniz merkezine iletilmiştir dedi kaç güne gelir

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar