Dikkat: KPSS Sınav Giriş Belgelerinizi Saklayınız

ÖSYM’den yapılan açıklamada, adayların ertelenen Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Önlisans/Ortaöğretim düzeyindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS), adreslerine gönderilen eski tarihli Sınava Giriş Kimlik Belgeleri ile gireceklerinden bu belgelerini dikkatle saklamaları gerektiği bildirildi.

Açıklamada, 18-19 Eylül tarihlerinde yapılması planlanan TUS ve 26 Eylül tarihinde yapılması planlanan Ortaöğretim/Önlisans KPSS’nin sınav merkezlerine göre aday atamalarının yapıldığı anımsatılarak, Sınava Giriş ve Kimlik Belgelerinin adaylara postalama işlemlerinin tamamlanmış bulunduğu kaydedildi.

Sınav tarihleri ertelenen TUS ve KPSS’nin uygulanacağı yeni tarihlerinin kesinlik kazandığında adayların sınav yeri atamasının yeniden yapılmayacağının altının çizildiği açıklamada, ”Yeni bir Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar ertelenen bu iki sınava, adreslerinde gönderilen eski tarihli Sınava Giriş ve Kimlik Belgeleri ile gireceklerinden bu belgelerin dikkatle saklanması gerekmektedir” ifadesine yer verildi.

“Dikkat: KPSS Sınav Giriş Belgelerinizi Saklayınız” üzerine 3 yorum

 1. hocam iyi bayramlar.bazı arkadsların ek yerlestırme olacakmı sorusuna verdığınız yanıt hayır olmayacak dıyorsunuz.peki hocam aşağıdakı maddeyi bana acıklarmısnız lütfen cvp.ayrıca 90 puanla atanamdım nasip olmadı ama umut var gıbı göruyorum saygılar. Madde 22- (Değişik: 13/2/2006-2006/10129 B.K.K.) 20 nci maddede belirtilen süreler içinde müracaat edenlerin atamaları başarı listesindeki sıralamaya göre yapılır. Aynı puanı alan adaylar arasından diploması bir üst öğrenim olana, aynı öğrenim grubunda ise diploma tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde ise yaşı büyük olana öncelik tanınır. Söz konusu atamalar tamamlandıktan sonra duyuruda yer alan kadrolardan iki yıl içerisinde istifa, ölüm, memuriyetten çekilme ve benzeri bir sebeple boşalma olması halinde veya kontenjan açığı bulunduğu sürece, başarı sıralaması takip edilmek şartıyla yedeklerden atama yapılabilir.

  @Cevap:
  Doğru ama meb ek atama yapmayacağını söylüyor.

  Cevapla
 2. merhaba hocamben meb sınavından atamam oldu.darısı diyer arkadalarıma olsun.benim size sorum şu:sağlık bakanlığının açmış olduğu sınava girme hakkım varmı.kazanırsam atanır mıyım?
  diyer sorum hocam:ne kadar zaman sonra tayin isteyebilirim.eş durumundan kendi memleketime ne zaman gidebilirim.

  @Cevap:
  Sağlık Bakanlığının alım ilanı özürlüler yönetmeliği değişmeden önce yayınlandığı için sınava girsen dahi atanamazsın. Ancak bundan sonraki kurumların sınavlarına girerek geçiş yapabilirsiniz. Kendi memleketine Bir yıl sonra adaylıkğın kalkması ile tayin isteyebilirsin.

  Cevapla

Yorum yapın