Dileyen Engelli 1 Ay SHÇEK’nin Misafiri

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), ailelerin ihtiyaç duydukları anlarda, engelli yakınlarını güvenilir bir merkeze emanet edebilmeleri için çalışma başlattı.

Buna göre engelli bir vatandaş, SHÇEK merkezlerinde 1 yıl içinde en fazla 30 gün misafir edilebilecek. 30 günlük süre bir seferde ya da bölümler halinde kullanabilecek.

Ücret yok, bağış var
Bakım için yapılan başvuru incelendikten sonra, yakın yerdeki merkezin kapasitesinin dolu olması halinde engelliler, yakın illerdeki merkezlere gönderilebilecek. Uygulamaya göre, merkezde geçici ve misafir olarak bakılan engellilerden bakım ücreti alınmayacak. Ancak merkeze ayni ve nakdi bağış yapmak isteyenlerin bağışları kabul edilecek.

Harçlıklar aileden
Merkezde misafir olan engelliler de, bakım ve rehabilitasyon programları ile hizmetlerden, diğer engellilere uygulanan usul ve esaslar dahilinde yararlanacak. Merkezde geçici ve misafir olarak kalan engellilerin giysileri ve harçlıkları ise ailesi tarafından karşılanacak. Ancak, buna rağmen acil durumlarda ihtiyaç olması halinde kuruluş müdürlüğünce giysi ve ihtiyaç giderleri karşılanabilecek.

“Dileyen Engelli 1 Ay SHÇEK’nin Misafiri” üzerine bir yorum

  1. mrb enes bey H sınıfı ehliyetim işitme engelliyim ehliyetimde kullandığı cihaz işitmew cihazı yazıyor babamım dedemin arabasıyla trafiğe çıksam sorun olurmu bu konu hakkında bilgi verirsen sevinirim…

    @Cevap:
    Şuan kendi arabanda sana özel aksesuar varsa eğer kendi arabanı kullanman lazım, özel bir techizat yoksa arabanda diğer arabalarıda kullanırsın sorunn olmaz.

    Cevapla

Yorum yapın