Engelli Öğretmen, Memur ve Hizmetli Alımı Çıkmış Sınav Soruları

Özürlü Personel Alımı Sınavları Çıkmış Sına Sorularını indirmek için aşağıdaki linke tıklayın
http://www.enesbayram.com.tr/ozurlu-personel-alimi-cikmis-sinav-soru-ve-cevaplari/

28 Mayıs 2010 Cuma günü MEB engelli öğretmen, memur ve hizmetli alımı için başvurular bitmiştir. Sınav 4 Temmuz 2010 tarihinde yapılacak. Şimdi akıllarda nasıl soru sorulacağı ve önceden yapılan engelli sınavlarının bir yerlerden temin edilmesi.

Öncelikle MEB 4 temmuzda 50 soruluk bir sınav yapacak. Öğretmen adayları için 10 Türkçe, 10 Matematik, 10 İnkılap Tarihi, 5 Coğrafya, 5 Vatandaşlık ve 10 Eğitim Bilimleri kısmından sorular soracak. Memur ve hizmetliler için ise 10 Türkçe, 10 Matematik, 10 İnkılap Tarihi, 5 Coğrafya, 5 Vatandaşlık ve 10 Mesleki Bilgiler kısmından soru sorulacak.

İnternette yaptığım araştırmalar neticesinde çoğu kurum yaptığı engelli sınavlarının sorularını açıklamıyor. Sadece belli başlı kurumlar açıklıyor. Bu bağlamda MEB ‘da bu zamana kadar yapmış olduğu sınavları yayınlamamış ve şimdiki alımlarda da yayınlamayacağını belirtiyor. Kimi kurum ise az sayıda özürlü aldığı için sınavdaki cevap optiğini bilgisayardan okutmayıp komisyoda okunuyor ve hata karışma payıda yükseliyor. Haliyle torpil olayıda cirit atıyor. Kimi sitelerden bulduğum soruları aşağıda sizlerle paylaşıyorum, inceleyebilirsiniz.

Bu arada engelli sınavlarına hazırlık için kpss, öss sınavlarının çıkmış sorularını çözmekte fayda var. Bu sorulara benim sitemde Sınavlara Hazırlık kategorisi içerisiden yada sağ üstteki arama bölümünden sınavları aratarak indirebilirsiniz.

Meb 50 soruluk sınavda 4 seçenekli sorular kullanacak. Yanlış doğruyu götürmeyecek ve 50 soru 90 dk zaman verilecek. Ben basit düzeyde olacağını düşünüyorum. İnşallah şu öğretmenliğe kaç kişi başvurmuş açıklarlarsa ve başvuru sayısı 1000 i bulmazsa bizim için sınavında önemi kalmayacak. İnşallah sınava girecek herkes için hayırlısı olur.

Aşağıdan soruları indirip inceleyebilirsin. Sınav sorularını buldukça aşağıya ekleyeceğim.

Özürlü sorularının tümüne ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayın
http://www.enesbayram.com.tr/ozurlu-personel-alimi-cikmis-sinav-soru-ve-cevaplari/

1- Sağlık Bakanlığı’nın özürlü personel alımı için 04/12/2005 tarihinde yapılan sınav soru ve cevabı
Açılan sayfada istediğiniz soruları indirebilirsiniz.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:personel.saglik.gov.tr/OZPERSORUCEVAP/ozurlu_per_soru_cevap.asp

2- 1 Mart 2009 Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı Özürlü Personel Sınavı (Memur)

3- 4 Ağustos 2007 Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı Özürlü Personel Alım Sınavı

4- 18 Nisan 2010 MEB Merkez ve Taşra Teşkilatı Personel Yönelik Görevde Yükselme Sınavı (Memur)

5- Meb Engelli Memur Sınavında Çıkabilecek Mevzuat, Yönetmelik ve Genel Sorular

Tüm soruları TIKLA ve İNDİRR

Not: Hotfile.com sitesinden dosyaları indirme sorunu yaşıyorsanız veya soruları nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak ilgili yazımı inceleyebilirsiniz.
http://www.enesbayram.com.tr/?p=665

(Sınavı MEB Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hazırladı. 4 temmuzdaki sınavıda bunlar hazırlayacağı için buradaki soruyu özellikle inceleyin)

Son Güncelleme: 23 Haziran 2010

“Engelli Öğretmen, Memur ve Hizmetli Alımı Çıkmış Sınav Soruları” üzerine 156 yorum

 1. meb 4 temmuzda olan hızmetlı kadrosuna sınavı ne zaman açıklanacak 46 puan alan bursa ya gırebilır mı acaba? bursa nın taban puanı kaç puanla alıyor. bu konu hakkında en kısa zamanda bılgı verırsenız sevırım çok acıldır.

  @Cevap:
  Atama sonuçları 16 ağustosta açıklanacak. Bursanın taban puanı diye birşey yoktur. Yani illere göre taban puan diye bir şey yok. Önemli olan ilk 2000 girerek tercih sırasında puan üstünlüğü olanın ataması yapılacaktır.

 2. hocam merhaba bu sınavdan ataması yapılan hizmetli bölümünden 2000 kişinin ataması yapılan arkadaşların t.c kimlik no ile birlikte isimleri puanları liste şeklinde meb in internet sitesinden verilecek mi bilginiz var mı?

  @Cevap:
  Bilemiyorum. Yayınlayacağız diyor meb ama nasıl yayınlayacaklar bilemiyorum.

 3. selamın aleyküm düyerek bir sorum olacak hocam en kısa zamanda bana bılgı verebılırsenız cok minettar olurum şimdi meb özürlü sınavına gırdık kımı 90 kımı 100 almıs benım puanımda 72 sorumu soruyorum sımdı neden boyle guruplara bolduler sonucta hepımız ozurluyuz ve lıse dengiyiz aynı kadroya atanacagız ama sorular 3 asamada soruluyor ve bır ıbare var bundan kımse bahsetmıyor her ozur gurubu kendı arasında puanlama sıralamasına gırecek bu nasıl yorumluyosunuz zıhınseller kendı korler kendı ve ortopedıkler kendı yanı bu demekki 100 de alsa 50 de alsan bı anlamı yok yalandan yere yorum yapmayada gerek yok

  @Cevap:
  Şimdi ortopedik engelli ile zihinsel engelli hiç bir olurmu! tabiki olmaz işte lise mezunu olmalarına rağmen özürleri farklı olduğu için sorularda ona göre düzenlenerek gruplara ayrılmıştır.

 4. slm hocam ben size konula alakasız bir srou somrak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdi hocam ben 0 araç almayaı düşünüyorum raporum da var mesela 30.000tl lik arabayı ben kdv ötv hariç olduğu için kaç tl ye alabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz

  @Cevap:
  Yaklaşık %35 indirim var diye biliyorum. İlçelerdeki mal müdürlükleri yada Maliyeye giderseniz orada size daha detaylı bilgi verebilirler.

 5. Selam hocam bir yardımda bulunacam daha doğur bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Ben Aeol Yani açık öğretim lisesinde okuyorum ve özürlü sınavına girdim ama ben mezun olduüumu düşünüyordum alan kkredim 100 toplam kredim 198 dir ama beni mezun etmemişler ve sebebide şuymuş bir kaç tane zorunlu dersim kalmış onlarıda vermek sorundaymışım normalde mezuniyet kredilerimi doldurmuşum ama kaç ders kalmış ve atanmama engel olur mu Esen hocam bu ciddi bir durum bana cevap yazarsanız çok sevinirim

 6. hocam mrb. %40 raporum var 2003 yılından fakat özürlü kartım yok çıkartmak için ne yapmalıyım? bunun hakkında yardımcı olur musunuz?

  @Cevap:
  İl sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurun. Orası sizi yönlendirecektir.

 7. slm enes hocam cokdandır yazışmıyoruz nasılsın sonucların acıklanmasına da az kaldı inşallah atanırız artık kimse yazmıyor size insanlar baya durgunlaşmış mı yoksa yoruldularmı size yazmakdan yoksa herşeyi akışınamı bırakmışlar bilmiyom şu öğretmenlikde hemen gelseydi kurtulsaydık bu gerginlikden

  @Cevap:
  Evet ya zaten çok vaktimi alıyor yorumları onaylamak. Herkes aynı soruları sorup duruyor. Diğer yorumları okusalar zaten sorularının cevaplarını alacaklar…

 8. sevgili enes hocam öncelikle hakkını helal etmeni temennisinde bulunarak yorumlarıma başlıyorum.sınav öncesi sizin paylaşımlarınızdan faydalanarak sınava hazırlanmış olduğumu ve sınav sonrasıda herkezin sitresini azaltmak uğruna sabırla ve nazikce cevaplarınla umutsuzluğumuzu bir nebze olsun hafifletmek adına yapmış olduğun takdire değer hareketlerin bizler tarafından unutulmayacağını kesinlikle unutma…bende sınava hizmetli grubundan girdim ve 90 puan aldım eğer memur olursam bunda seninde payın olduğunu bilmeni isterim ..selamlar

  @Cevap:
  Allah razı olsun. İnşallah herşey gönlünüzce olur.

Yorumlar kapalı.