Halk Eğitim Merkezlerinde ÖMSS Hazırlık Kursları Başladı

19 Ocak 2012

Daha önceki yazılarımda sizlere ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) için devlet Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla ücretsiz kurs açacağını duyurmuştum. Samsun merkezde halk eğitim bu kursları bir hafta önce başlattı. Bazı arkadaşlarımızın bu kurslardan haberi yok. Sizlerin bu konuda tekrar bilgi edinmeniz için bu yazıyı yazıyorum.

Ömss hazırlık kursları için;

  1. Kursa katılmak için Engelli Dernekleri yada kuruluşlarına başvurun. Bu kuruluşlar sizi halk eğitime bildirip hemen kurslarına alacaktır.
  2. Ya da doğrudan Halk Eğitim Merkezlerine başvurabilirsiniz.
  3. Kurslarda Ömss sınavına hazırlayıcı konular anlatılmaktadır.
  4. Kurs ücretsizdir ve bu kurstan lise, önlisans ve lisans yani üniversite mezunları yararlanabilir.
  5. İlkokul ve İlköğretim mezunları zaten sınava alınmayıp kura ile atanacakları için kursa da katılmalarına gerek yoktur.
  6. ÖMSS kursları 27 Nisan ‘a kadar devam edecektir.
  7. ÖMSS sınavı ise 29 Nisan da yapılacaktır.

Bu kursa katılmamış olanlar lütfen bir engelliler ile ilgili dernek yada halk eğitim merkezine başvurarak sizler de bu haktan yararlanın. Sağlıcakla kalın ve tüm engelli kardeşlerime bol zihin açıklığı diliyorum.

Filed under: Engelli Personel Alımları,Güncel

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar