Halk Eğitim Merkezlerinde ÖMSS Hazırlık Kursları Başladı

Daha önceki yazılarımda sizlere ÖMSS (Özürlü Memur Seçme Sınavı) için devlet Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla ücretsiz kurs açacağını duyurmuştum. Samsun merkezde halk eğitim bu kursları bir hafta önce başlattı. Bazı arkadaşlarımızın bu kurslardan haberi yok. Sizlerin bu konuda tekrar bilgi edinmeniz için bu yazıyı yazıyorum.

Ömss hazırlık kursları için;

 1. Kursa katılmak için Engelli Dernekleri yada kuruluşlarına başvurun. Bu kuruluşlar sizi halk eğitime bildirip hemen kurslarına alacaktır.
 2. Ya da doğrudan Halk Eğitim Merkezlerine başvurabilirsiniz.
 3. Kurslarda Ömss sınavına hazırlayıcı konular anlatılmaktadır.
 4. Kurs ücretsizdir ve bu kurstan lise, önlisans ve lisans yani üniversite mezunları yararlanabilir.
 5. İlkokul ve İlköğretim mezunları zaten sınava alınmayıp kura ile atanacakları için kursa da katılmalarına gerek yoktur.
 6. ÖMSS kursları 27 Nisan ‘a kadar devam edecektir.
 7. ÖMSS sınavı ise 29 Nisan da yapılacaktır.

Bu kursa katılmamış olanlar lütfen bir engelliler ile ilgili dernek yada halk eğitim merkezine başvurarak sizler de bu haktan yararlanın. Sağlıcakla kalın ve tüm engelli kardeşlerime bol zihin açıklığı diliyorum.

“Halk Eğitim Merkezlerinde ÖMSS Hazırlık Kursları Başladı” üzerine 17 yorum

 1. slm hocam
  sizden ricam bir bilgi alabilirmiyim….?
  1-ben ön lisan mezunu olarak sınava gireceğim.sizce ön lisans mı lise mezunumu daha çok alacaklar.
  2-sınavda müfredat en son yapılan özürlü sağlık bakanlığı alım sınav klavuzunda belirtilen müfredat aynen geçerlimi yoksa farklımı olacak .
  3-sınavı ösym yapacak soruları meb mi yoksa ösym mi hazırlayacak.
  yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 2. Merhaba Halk eğitim merkezlerinin ömss sınavı için kurs açma veya ders vermesi hakkında bilgileri olmadığını söylediler.Ben üsküdarda oturuyorum.ÜSKÜDAR-ÜMRANİYE-KADIKÖY halk eğitim merkezleri böyle bi durumdan haberdar bile değiller..

  Cevapla
 3. halkegitim merkezine gittiğimde kursla ılgılı cıkan haberlerin yalan oldugunu kendılerıne hıc bır sekılde böylebır bilgi gelmediğini söylediler.acaba her ilde yapılmıyormu bu kurslar? yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 4. biz ilk öğretim mezunlarına niçin sınav yokta kura ile lütfen yapmayın kul hakkı değilmi elinizi vicdanınıza koyun düşünün yetkililer

  Cevapla
 5. kırıkkale halk eğitim merkezlerinde ömss kursu açılması için yeterli sayıya ulaşmamız gerekiyor.halkeğitimi bugun aradım ve aldığım cevap sadece telefonla bilgi alıp kapatıyorlar başvuru hiç yok denildi.lütfen halk eğitim merkezine giderek isim yazdıralım.geleceğimiz için biraz çabagösterelim.

  Cevapla
 6. merhaba sınav hepimize hayırlı olsun inş. herkesin istediği gibi olur ve inş. bir yerlere yerleşiriz hayırlısıyla

  Cevapla

Yorum yapın