MEB 2010 Özürlü Öğretmen, Memur ve Hizmetli Alımında 110 TL Sınav Ücretini Almıyor!

MEB 2010 Özürlü Öğretmen, Memur ve Hizmetli alımı sınav başvuru ücreti olan 110 TL ‘yi almıyor. Ne güzel ki MEB hatasından dönmiştir. Bugün Personel MEB sitesinde yapılan açıklama aşağıdaki gibidir.

SINAV UYGULAMA EK DUYURUSU

2010 Yılı Özürlü Personel İstihdamına İlişkin Sınav Kurulunun MEB Eğitim Teknolojileri Genel

Müdürlüğü ile Personel Genel Müdürlüğü arasında 09 Nisan 2010 tarihinde imzalanan

2010/PrNo:26 nolu protokol kapsamında yapılan değişiklikler aşağıda duyurulmuştur.

SINAV ÜCRETİ

Yapılan önceki duyuruda sınav başvuru ücreti 110 (Yüz on) TL olduğu belirtilmesine rağmen

yapılan değişiklikle adaydan ücret alınmayacaktır.

SINAV YERİ

Sınav 81 il merkezinde yapılacaktır.

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

04 Temmuz 2010, günü, Saat: 14:00

SINAV UYGULAMASI

  • Sınav 90 dakika sürecek, tek oturum olarak uygulanacaktır.
  • Özürlü Personel sınavında uygulanacak sınav soru kitapçığında yer alacak 50 soruyu, Öğretmen, memur ve hizmetli adayların öğrenim durumları ve işitme ve/veya dil ve konuşma ile zihinsel özürlüler için algılama düzeyleri ile dil gelişimleri ve sözel iletişim güçlükleri göz önünde bulundurularak sınav sorularının test usulü çoktan seçmeli (dört seçenekli) sorulardan oluşacaktır

Sınav merkezinde bulunan her türlü sınav evrağının aslı veya fotokopisi yargı organları dışında, Bilgi Edindirme Kanununun 7’nci maddesine göre aday dâhil hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterilemez.

“MEB 2010 Özürlü Öğretmen, Memur ve Hizmetli Alımında 110 TL Sınav Ücretini Almıyor!” üzerine bir yorum

  1. Sayın Başbakanım, Sayın MEB Bakanm bu engellilerimiz hepimizin çocukları. Lütfen bu sınavları bunlardan kaldırıp bunları sağlıklı bireylerle kaynaştırıp bir nebzede olsa bunların ailelerini biraz mutlu edip yüklerini biraz hafifletelim. Bu aileler bunu çoktan hak etmişlerdir fazlasıyla. Bu çocuklarımızıda engelli alımlarında iyi kötü başarabilecekleri şeyler vardır. Bunları bir tarafa atmayalım. Çünkü bu çocukların tedavi masrafları 20 yaşından sonra kalkıyor. Bu aileleri dikkate alalım. Sizlere inanıyorum ve güveniyorum. İnşallah dikkate alırsınız bu dileklerimi.

Yorumlar kapalı.