Meb 2010 Özürlü Personel Atanma Durumu ?

Meb özürlü personel sınavı yapıldı ve sorular yayınlandı. Çoğu aday sınav sorularına bakarak tahminen kaç net yapıp, kaç puan alacaklarını bile hesapladılar. Bu yazımı buraya yazmamın sebebi yukarıda bahsettiğim gibi ” Şu kadar netim var, şu puanı alıyorum. Atanma şansım var mı? ” vb. sorularınızı yorum olarak yazıyorsunuz ve ben de cevaplamaya çalıştım. Fakat görüyorum ki bazı arkadaşlar yazılan yorumları ve benim cevaplarımı okumadan yorum yazıyor. Bu durumda her yorum yazan kişiye cevap iletmek zorunda kalıyorum. İşte bu konuya açıklık getirmek için buraya kaç net yapan, kaç puan alan atanır ve atanma yöntemi hakkında tahmini olarak açıklama yapıyorum, dikkatli bir şekilde olayı çözmeye çalışın.

Öncelikle öğretmen adayları zaten atanıyor onlar için bir değerlendirme yapmıyorum.

Memur ve hizmetli kadrosuna başvuran adaylar için ise

 • 45-50 doğru yapanlar yüksek
 • 35-45 doğru yapanlar orta
 • 35 ve altında doğru yapanlar ise düşük ihtimalle atanma şansları var.

Ayrıca yukarıda belirttiğim doğru sayılarına göre atanma ihtimaliniz benim tahminime göredir.

Diğer önemli bir husus ise nasıl atama yapılacak?

 1. Atamada puanlar büyükten küçüğe sıralanacak
 2. Büyük puandan başlanarak ilk 2000 kişi alınacak
 3. Puanı aynı olan kişiler için mezuniyet tarihi, yaş vb. durumlara bakılacak. Mezuniyet tarihi daha önce olan ve yaşı büyük olanlar öncelikli atanır.
 4. Atamalar merkezden yapılacak. Yani sizin hangi İL e atandığınızı merkez belirleyecek. Atandığınız İL ise sizin görev yerini (ilçe,okul vb.) belirleyecektir.

Sınav sonucu ve atamalar ise temmuzun son haftası açıklanabilir.

Bu arada atanamayacak durumda olan yani puanı düşük gelecek olan adayların üzülmelerine gerek yok. Kamunun daha 35.000 açığı var ve bu kadrolara yakında alımlar yapılacaktır. Bu alımlar için ayrı sınavlar yapılacaktır ki bunun için ders çalışmaya devam ediniz. Bu alımlara yerleşme ihtimaliniz çok yüksektir.

Arkadaşlar sizden ricam yukarıdaki yazdıklarım güzel bir şekilde okuyun ve yorum kısmına lütfen ” şu kadar netim var ve atanma ihtimalim sizce nedir vb “ yorum yazmayın. Bunun haricinde genel olarak duygu ve düşüncelerinizi belirten yorum yazabilirsiniz.

“Meb 2010 Özürlü Personel Atanma Durumu ?” üzerine 248 yorum

 1. hızmetlı olrak atanırsak bize ne iş verecekler temızlık işide vereceklermı ben hızmetlı olrak gırdım puanım 80 tercıhlerım hatay mersın adana antep dıyarbakır. tesekkurler

  @Cevap:
  Tabiki verilecek ama yapabileceğiniz kadarıyla verilecektir.

 2. Enes hoccam bu atama süreci çok uzun geldi nerdeyse çıldıracağım tüm adayların piskolojisini bozdu bu sürec ben hizmetli olarak sınava girdim 80 puan aldım nedir durumum atanabilirmiyim sizce ,elinizde alınan puanların listesi varsa bizi biraz rahatlatın hocam en düşük kaç puanla atanabilecegiz şimdiden teşekkür ediyorum

  @Cevap:
  Elimde bir liste vs yok. Ancak 80 ve üzeri atanır gibi bu benim tahminim.

Yorumlar kapalı.