Meb 47 Engelli Öğretmen Alımı

Milli eğitim bakanlığı 4 temmuzdaki sınav ile 1000 öğretmen kadrosuna alım yaptı. Fakat 1000 öğretmen kadrosuna 979 kişi başvurdu. bazı adayın ise ataması iptal edildiği için bunların yerine yeniden özürlü öğretmen alımı yapılacaktır.

Meb 47 tane özürlü öğretmeni taşra teşkilatına bağlı kurum ve okullara “ilk defa“, “açıktan” ve “kurumlar arası” şeklinde eğitim öğretim sınıfına alım yapılacaktır.

İlk defa memur olacak öğretmenler 4 Temmuz 2010 daki meb özürlü sınavına girmiş olmaları gerekiyor.

Açıktan ve kurumlar arası atamalar için ise daha önceleri yapılmış “Özürlü personel sınavı” na girmiş olmaları yeterlidir.

Başvurular ise 07 – 17 Aralık 2010 saat 17:00 ye kadar www.meb.gov.tr yada personel.meb.gov.tr adreslerinden TC numarası girilerek “İş Talep Formu” nu doldurarak başvurular yapılacaktır.

Atamalar ise 20 Aralık 2010 tarihinde yapılacaktır.

Detaylı bilgi için aşağıdan kılavuzu indirerek, inceleyiniz.

Dosya şifresi: enesbayram

“Meb 47 Engelli Öğretmen Alımı” üzerine 4 yorum

 1. eşimin öğretmen olarak ataması yapılmıştı fakat osmaniye devlet hastanesinden alınan raporlara itiraz olmuş 53 kişiden 48 i iptal edildi hakem hastanesi olan adana numune hastanesinden %46 oranında tekrar rapor aldık şuan mahkemedeyiz bu 47 öğretmen alımına başvuru yapabilirmiyiz

  @Cevap:
  Tabiki başvurabilirsiniz.

  Cevapla
 2. Sayın Enes bey yeni alınacak olan 47 öğretmen adaylarına biz önlisaslılar baş vurabilirmi çünkü 979 kişi baş vurmuş ve yine kadroda boş kalma ihtimali yüksek ondan dolayı biz önlisanslılara ihtimal tanınacakmı belkin biraz saçma gelebilir ama sormadan edemedim şimdiden teşekkürler.

  @Cevap:
  4 yıllık eğitim fakultesi mezunu yada yine dört yıllık bir lisans mezunu olup 2 yıl yüksek lisans ile formasyon alanlar başvurup atanabilirler.

  Cevapla
 3. hocam bu atamada llk atama önceliklimidir acaba kurumlar arası ve açıktan atamaya göre

  @Cevap:
  Yok. Farketmiyor zaten meb bu 47 öğretmen kadrosunu dolduramayacak gibi.

  Cevapla
 4. 4 temmuz 2010 da yapılan engelli personel sınavında kazanarak genel idare hizmet sınıfında ataması yapılan engelli bir öğretmenim. öğretmen kadrosunda halen açık var görünüyor, açıktan atama ile asaletim onaylanmamış da olsa engelli öğretmen kadrosuna başvurup eğitim öğretim hizmetleri sınıfına geçebilir miyim acaba?

  @Cevap:
  Bilemiyorum ancak kurumunuzla görüşürseniz daha sağlıklı bilgiler alabilrisiniz

  Cevapla

Yorum yapın