Meb Engelli Öğretmen, Memur ve Hizmetli Alımını Ne Zaman Açıklayacak

Atama tarihiyle ilgili aşağıdaki linke tıklayarak ilgili yazımı okuyabilirsiniz.
http://www.enesbayram.com.tr/meb-ozurlu-personel-atamasi-20-agustostan-sonra/

4 Temmuz 2010 da Meb engelli personel alımı için sınav yapacak. Sınav vakti de yaklaşırken adayların merak ettikleri iki önemli konu var. Birincisi sınavda çıkabilecek sorular, ikincisi ise sınav sonucu ve atamaların ne zaman açıklanacağıdır.

Meb in sınavda ne tür sorular sorabileceği hakkında yazmış olduğum yazıya gitmek için Tıklayın.

Meb engelli personel sınavının sonucunu ve aynı zamanda atama sonuçlarınıda birlikte açıklayacağını düşünüyorum. Çünkü sınava başvururken zaten 5 tane çalışma ili tercih ettik. Gelelim bu sınav sonucu ve atamaları ne zaman açıklayacağına. Meb 4 temmuzda sınavı yapacak, tahminen bir ay sonra yani ağustosun ilk haftası bu sonuçları ve atama sonuçlarını açıklayacaktır. Ağustosun ilk haftası açıklama yapmak zorunda, eğer yapmazsa kpss puanı ile Meb in Ağustos ataması başlayacak. Bu kpss puanı ile öğretmenlik atamaları başvurusu ise ağustosun ikinci haftası başlayacaktır. Bu sebeple bizim Meb in sınav ve atama sonuçlarını önceden açıklamalı ki biz kpss puanımız ile tercih yapmayalım ve durum karışıklığa yol açmamalı.

Kısaca Meb kpss puanı ile öğretmenlik başvuruları başlamadan kendi yaptığı sınav ve atama sonucunu açıklamak zorunda. Bu açıklama zamanı da Ağustos ayının ilk haftasına geliyor.

“Meb Engelli Öğretmen, Memur ve Hizmetli Alımını Ne Zaman Açıklayacak” üzerine 76 yorum

 1. selam hocam ben meb hizmetli sınavına girdim 96
  puan aldım atama sonuçlarını bekliyorum.
  üç ayda bir 2022 sayılı yasadan özürlü maaşı alıyorum.
  bu aldığım maaş atama sürecinde sıkıntı yaratırmı?
  yorumlarınızı bekliyorum. bir de hocam sorun olursa
  ne yapmaliyım? teşekkürler.

  @Cevap:
  Şuan sorun olmaz ancak atandığınızda herhangi bir malmüdürlüğü yada maliyeye giderek 2022 den aldığınız maaşı iptal ettireceksiniz. Eğerki atanıp da iptal ettirmezseniz yüklü miktarda ceza ödersiniz.

 2. hizmetli kadrosundan 94 aldım yüzde kaç girebilirim saygılar

  @Cevap:
  Bilemiyorum ancak atanma ihtimaliniz var

 3. mrb enes hocam mebin atamalarına da işe girdikten sonra sakatlık maaşımız kesilir mi 😕

  @Cevap:
  Maaşınızı herhangi bir malmüdürlükğüne yada maliyeye giderek kendiniz kestireceksiniz. Aksi taktirde yüklü miktarda ceza ödersiniz.

Yorumlar kapalı.