Meb Öğretmen Atamam Samsun’a Çıktı


Yukarıda gördüğünüz gibi öğretmenlik atamam Samsun ‘a çıktı.

Özürlü personel atama sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.
http://www.enesbayram.com.tr/meb-ozurlu-personel-atama-sonuclari-aciklandihemen-ogrenin/

Trabzon il milli eğitim müdürlüğünü aradım ne yapmamız gerektiği ile ilgili.

Bana verilen cevap:

 • Öğretmen,memur ve hizmetlilerin hangi okula atandığı Ankaradaki Bakanlıktan il milli eğitimlere yazı gönderilecekmiş ve bu yazıya göre atamaları İl Milli Eğitim Müdürü yapacakmış.
 • Bakanlıktan ilgili yazı il milli eğitim müdürlüklerine gelmesi gerekiyormuş ve bunun için pazartesi günü (daha sonraki bir günde olabilir) il milli eğitim müdürlüklerini arayarak atandığımız okulları öğrenecekmişiz.
 • P.tesi günü atandığımız okulu öğrendikten sonra hangi evrakları hazırlamamız isteniyorsa onları verilen tarihler arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceğiz.
 • Öğretmen, memur ve hizmetli olarak atananların taban puanı öğrenmek için TIKLAYIN!

Bunların dışında;

 • İlk 2000 e giremeyen adaylar atanamadı. İlk 2000 kişinin taban puanı ise hizmetlide 90, memurlarda ise 68 olarak kalmıştır.
 • Atama ekranında “Öncelik durumu: Yok” yazıyor. Buradaki öncelik durumu, daha önce kamu kurumunda çalışıp ayrılanlar vs gibi mazeretleri olan adaylar için sisteme yansıtılmıştır. Yani Yok yazanlarda bir sorun yoktur, dikkate almanıza gerek yoktur.
 • Bir ile atananlar Pazartesi günü atandıkları il milli eğitim müdürlüklerini arayarak atandıkları okulu ve hangi evrakları hazırlamaları gerektiğini telefonla arayarak öğrenebilirler.

Bazı atanamayan arkadaşlarımızdan aldığım yorumlar neticesin;

“Tercih dışı atanma ihtimalimiz olabilir mi?” sorulara cevap olarak, bu konuda bir bilgim yok ve resmi bir açıklamada şuana kadar yapılmadı.

Diğer gelişmeleri zamanı geldikçe yine size buradan duyuracağım.

“Meb Öğretmen Atamam Samsun’a Çıktı” üzerine 22 yorum

 1. iyi akşamlar hocam benim size bir sorum olacak ben bu sınava önlisansa devam ediyorum diyerek başvurdum son sınıf öğrencisi olarak ve 2.tercihime atandım yanlız okulum 2 ders yüzünden bitmedi mezun olamadım ne olacak bu durumda bununla ilgili bilgilendirirseniz sevinirim..

  @Cevap:
  Siz meb e kaydınızı henüz yaptırmadınızmı? En iyi bilgiyi il meb lerden alabilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın