Meb Özürlü Personel Atama Sonuçları Açıklandı!Hemen Öğrenin

4 Temmuz 2010 tarihinde meb özürlü öğretmen, memur ve hizmetli alımı için sınav yapmıştı. Sınav sonuçlarını ise 21 ağustos 2010 tarihinde açıklamıştı. Aradan bir ay geçti ve şimdi ise atama sonuçlarını açıkladı.

2010 Özürlü Öğretmen Atama Sonucunu öğrenmek için TIKLAYIN!

2010 Özürlü Memur Atama Sonucunu öğrenmek için TIKLAYIN!

2010 Özürlü Hizmetli Atama Sonucunu öğrenmek için TIKLAYIN!


Uyarı:
Atandığınız İl Milli Eğitim Müdürlüğüne başvurunuz.
İlgili Yönetmeliğin 22. maddesi gereği: Sınav puanı eşitliği durumunda sırasıyla; diploması bir üst öğrenim olana, diploma tarihi itibari ile önce mezun olana, yaşı büyük olana öncelik tanınmıştır. Bunlarında eşit olması durumunda bilgisayar kurası esas alınmıştır.

Trabzon il milli eğitim müdürlüğünü aradım ne yapmamız gerektiği ile ilgili.

Bana verilen cevap:

 • Öğretmen,memur ve hizmetlilerin hangi okula atandığı Ankaradaki Bakanlıktan il milli eğitimlere yazı gönderilecekmiş ve bu yazıya göre atamaları İl Milli Eğitim Müdürü yapacakmış.
 • Bakanlıktan ilgili yazı il milli eğitim müdürlüklerine gelmesi gerekiyormuş ve bunun için pazartesi günü (daha sonraki bir günde olabilir) il milli eğitim müdürlüklerini arayarak atandığımız okulları öğrenecekmişiz.
 • P.tesi günü atandığımız okulu öğrendikten sonra hangi evrakları hazırlamamız isteniyorsa onları verilen tarihler arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceğiz.
 • Öğretmen, memur ve hizmetli olarak atananların taban puanı öğrenmek için TIKLAYIN!

Bunların dışında;

 • İlk 2000 e giremeyen adaylar atanamadı. İlk 2000 kişinin taban puanı ise hizmetlide 90, memurlarda ise 68 olarak kalmıştır.
 • Atama ekranında “Öncelik durumu: Yok” yazıyor. Buradaki öncelik durumu, daha önce kamu kurumunda çalışıp ayrılanlar vs gibi mazeretleri olan adaylar için sisteme yansıtılmıştır. Yani Yok yazanlarda bir sorun yoktur, dikkate almanıza gerek yoktur.
 • Bir ile atananlar Pazartesi günü atandıkları il milli eğitim müdürlüklerini arayarak atandıkları okulu ve hangi evrakları hazırlamaları gerektiğini telefonla arayarak öğrenebilirler.

Bazı atanamayan arkadaşlarımızdan aldığım yorumlar neticesin;

“Tercih dışı atanma ihtimalimiz olabilir mi?” sorulara cevap olarak, bu konuda bir bilgim yok ve resmi bir açıklamada şuana kadar yapılmadı.

Diğer gelişmeleri zamanı geldikçe yine size buradan duyuracağım.

“Meb Özürlü Personel Atama Sonuçları Açıklandı!Hemen Öğrenin” üzerine 102 yorum

 1. merhaba özürlü sınavını kazandım hizmetli olarak çalışmaktayım KPPS sınavına girdim memurluğu kazndığım zaman atanırmıyım 4. sınıf kama yönetimini okuyorum bitirdiğim zaman memurlağa geçermiym.istifa etsem tekrar sınavlara başvura bilirmiyim

  @Cevap:
  Kpss sınavını kazansan atanamazsın. Kamu yönetimini bitirdiği zaman memurluğa geçemezsin ancak görevde yükselme sınavlarına girerek memurluğa geçebilirsin. İstifa edersen 1 yıl geçmediği müddetçe tekrar memurluğa atanamazsın.

  Cevapla
 2. hocam ben stajer hizmetli olarak çalışıyorum özürlü gurubundan şizofreni hastasıyım aksarayda çalışıyorum hastaneden ailesinin yanın da kalması gerekıir diye heyet raporu aldım taynimi kırşehire çıkarabilirmiyim dilekçemi milli eğitime verdim olmadı dilekçeni kırşehir milli eğitime ver dediler yani tayınımı kırşehire aldırabilirmiyim ne yapmam gerekiyor

  @Cevap:
  Kırşehir il milli eğitime dilekçeni ver, orası seni şuan çalıştığın yerden talep edecek. Çalıştığın yer de seni gönderirse gidersin.

  Cevapla
 3. hocam özürlü olarak çalışmaktayım yeni girdim işe stajerim bundan sonraki devletin açacağı özürlü sınavlarına gire bilirmiyim kazandığım zaman atanırmıyım tşk

  @Cevap:
  Tabiki girip atanabilirsin. Ama bazı kurumlar personel alım kılavuzlarında bu konu hakkında bilgi ekleyebilirler.

  Cevapla
 4. hocam ıyı gunler su an mebde aday hizmetli olrark görev yapmaktayım işitme ve ortepedi özürlüyum mevuzatı kımden ne şekılde ogrenebılırım
  ikinci sorum sağlık bakanlığı sınafına gırdım 76 puan aldım atama gercekleşirse sağlık bakanılığına gecebılırımıyım?
  ilgi ve alkanız için teşşekur ederim saygılar

  @Cevap:
  Özlük hakkında Hazırlayıcı eğitim kursunda yada ilçe milli eğitimdeki özlük bölümünden bilgi alabilirsiniz. Ayrıca sağlık bakanlığı atamanız gerçekleşse dahi orada göreve başlayamazsınız, atamanız iptal edilir.

  Cevapla
 5. mrh enes bey.m.e.b şuanki mevcut olan açık kadrosuna alım yapmayı düşünürse 90 puandan geriye doğru bir düzenleme yaparmı yani atama bu şekilde olurmu,yada bu şekilde olması daha doğru olmazmı yani tekrar sınava girmek yerine mevcut puanlardan atama yapmak..tşk.şimdiden..

  @Cevap:
  Yedek atama daha yapılmaz. Yeni sınav yapılır. Çünkü eğer sıradaki puanlardan atama yaparsa söyle bir sorun ortaya çıkar; Sağlık bakanlığı ve diğer kurumların alımları ile atananlar olduğu için sıradakilri tam ayrıştırmak zor olur.

  Cevapla
 6. merhaba bir sorum olacaktı özürlü kadrosundan işe girdim hizmetliyim internette okuların temizliği temizlik şirketine verileceği yazıyo biz hizmetliler ne yaparız bu haber doğru olabilir mi stajerim iyi günler

  @Cevap:
  Büyük ihtimal temizlik işleri Sağlık Bakanlığında da olduğu gibi özel şirkete devredlecek. Sizler hala hizmetli kadrosunda kalacaksınız ama memurluk veya idareye işlerde yardımcı olacaksınız.

  Cevapla
 7. Hocam iyi günler ben 0/0 45 ortapedi özürlüsüyüm.1990 ilk okul mezunuyum hizmetli olarak sağlık bakanlığının açmış olduğu sınava girdim ve 62 puan aldım atanma gibi bir şansım varmı. ilgi ve alakanız için tşkr ederim

  Cevapla
 8. enes hoca merkezi sınav sistemi olunca nisanda sınav yapmaya bilir sence ne zaman tek sınav yapıyabilir

  @Cevap:
  Bu yıl merkezi sınav yetişmeyeceği için yine 3 dönemde sınav yapılarak personel alınır. Ancak bu merkezi sınav 2012 ye yetişir.

  Cevapla
 9. slm hocam merkezi sınav nedir beni bilgilendirirseniz sevinirim ve 2011 de özürlü memurluk sınavı olacak mı?

  @Cevap:
  Merkezi sınav kpss gibi yılda bir kez yapılan sınav olacaktır. Buradan aldığınız puan ile bir yıl içindeki alımlara başvuru yapabileceksiniz. 2011 de 3 dönem halinde engelli perosnel alımı olacaktır. İlk alım Nisan-Mayıs döneminde alınacaktır.

  Cevapla
 10. hocam kusura bakmayın sizi rahatsız ediyoruz.ben 2006 yılında %40 rapor aldım acaba bu nisanda olacak sınava raporu yenilememiz istenirmi. bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin iyi çalısmalar.

  Cevapla

Yorum yapın