Meb Özürlü Personel Ataması 20 Ağustos’tan Sonra

Çoğu arkadaşımız 16 ağustos pazartesi atamaların yapılacağı günü bekliyor. Fakat Personel Meb i 312 413 14 18 numaradan arayarak gerekli bilgileri aldım. Bu bilgiler ışığında:

 • Şuan henüz itiraz edilen sınav sonuçlarının inceleme aşaması tamammlanmamış.
 • Atamalar 20 ağustos tan sonra yapılacakmış ve tarihi hakkında kesin bilgi veremiyorlar.
 • Atamalar belli olduğu zaman sıralama listeleri ise il milli eğitim müdürlüklerine gönderilecekmiş.
 • Öğretmen adaylarının hepsinin atanacağı söylendi.
 • Memur ve hizmetli kadrosu için gruplar ayrı ayrı değerlendirilmeyecekmiş. Yani işitme,zihinsel ve ortopedik engel grupları ayrı ayrı değerlendirilmeyecek. Puan sıralamasında ilk 2000 e girenler atanacak denildi.

Tüm adayların dikkatine.

Yukarıdaki telefon numarasından gerekli bilgiyi alabilirsiniz ancak sizden ricam onları aynı sorularla fazla meşgul etmeyin. Ben zaten gerekli soruları sorarak cevapları aldım ve yukarıya yazarak sizinle paylaştım.

Bu atama konusu hakkında aynı soruları soran yorumlar yazmayın, yorumlarınızı onaylamayı düşünmüyorum ona göre. Zaten soracağınız soruların cevabı yukarıda yazılı. 20 ağustos ve sonrasında atamaların yapılacağı tarihi hepberaber bekleyelim.

“Meb Özürlü Personel Ataması 20 Ağustos’tan Sonra” üzerine 150 yorum

 1. mrb millet meb sınavını kazanıp görevine başlayan arkadaş var mı? ilk günleri nasıl geçiyor
  saygılar

  Cevapla
 2. mrb hocam sağlık bakanlığı sınavı ne zaman yapılacak bi bilginiz var mı

  @Cevap:
  Henüz bir bilgi ve açıklama yok.

  Cevapla
 3. merhaba hocam meb 90 puanla atanamadım 19. maddeye göre ataması iptal olan ve görevine başlamayanların yerine yedek alımı olmayacak mı ve yanlış beyandan dolayı tespit ederek meb dilekçe ile ibraz ederek 6 atama iptal oldu eger bu yanlış beyanla atamalar yapılmamış olsaydı şuanda 6 kişinin hakkı yenmezdi bu koularda yardımcı olursaniz sevinirim.

  @Cevap:
  Ek atama yapılmaz.

  Cevapla
 4. mrb 11 kasım 2010 tarihinde göndermiş olduğum yoruma ek atama yapılmaz dediniz. ama m.e.bakanlığının 12 kasım 2010tarihinde göndermiş olduğu cevap da 657 devlet memurları kanununun 62. ve 63 maddelerınde belırtılen yasal sure içerısınde göreve başlamayan adayların yerıne özürlülerın devlet memurluğuna alınma şartları ile yapılacak yarışma sınavları hakkında yönetmenliğin 22. maddesinde yer alan krıterlere göre yedekten atama yapılacaği ve atama sonuçlarının personel. meb adresınden yayınlanacaği bıldırılmiştir. dolayısıyla söz konusu yönetmelıkte belırtılen krıterlere göre yapılacak yedek atamada atanıp atanamadığınızı meb adresınden takıp etmenız gerekmektedr. diye tarafıma yazılı cavap gelmiştr. dolayısıyla sayın hoam siz ek yerleştırme olmaz diyorsunuz meb olacak dıye cevap verıyor bu yazılara göre terrar bilgilerınıze dayanarak yardımınızı istıyorum yedek atama olacakmı ve ne zaman olur 2010 yılında olması gerek değil mi. SAYGILARIMLA

  @Cevap:
  Öncelikle özürlü alımları yılda 3 defa yapılıyor. Nisan-mayıs, Temmuz-ağustos ve ekim-kasım döneminde eeğr yedek alım yapılırsa bu atama döneminde yapılır. Dolayısıyla ek yerleştirme kesinlikle yapamaz diye birşey yok. Meb ek yerleştirme tabiki yapabilir ama bununla ilgili bir açıklama yapmadığı için ben size daha ek yerleştirme olmaz dedim. Ama inşallah ek yerleştirme yapılırsa artık 2011 de yapılır ve buda dediğim gibi 3 tane atama dönemi var, bu dönemlerde yapılabilir.

  Cevapla
 5. slm hocam saglık personel sınav sonucları ne zaman açıklannacak??

  @Cevap:
  Sınav puanlarınız 10 aralıkta açıklanacak.

  Cevapla
 6. hocam saygılar ben sağlık bakanlığından memur bölümünden 44 soruyu doğru işaretlemişim sizce durumum ne olur teşekkürler

  @Cevap:
  44 doğru 88 puan eder. Ama ataman olurmu bilemem ilindeki diğer adayların puanlarına bağlı.

  Cevapla
 7. 13.12.2010 girilen özürlü personel alımı sınavı ne zaman acıklanacak lütfen

  bu soruma cevap verin bu sınav ne zaman acıklanacak bilgim olsun ben bu sınavın sonuçunu bekliyorum acık ögretime kayıt yaptırmadan bu sınavın sonuçu bekliyorum 13.12.2010 girdigim sınav ne zaman acıklanacak cevabınızı bekleyecem

  saygılarımla ökan aşan

  @Cevap:
  Atamalar açıklandı
  http://www.enesbayram.com.tr/saglik-bakanligi-engelli-personel-atama-sonuclari-aciklandi/

  Cevapla
 8. meb yardımcı hizmetler sınıfında aday memurum 31 ağustos 2010 tarihinde göreve başladım şehir değiştirmek istiyorum tayinim ne zaman çıkar.

  @Cevap:
  Adaylık döneminizi kaldırdıktan sonra gideceğiniz yerdeki valili yada kuruma başvurmalısınız, şuanki kurumunuz size muvafakat verirse ancak gidebilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın