ÖSYM’den “Aday Şifresi” Açıklaması

ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.

Adaylara Şifre Verilmesi

Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.

Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, özel kimlik belgesi olan Nüfus Cüzdanı ya da Pasaport ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinebilmektedir.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiç bir kişiye verilmemektedir.

Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğundan dolayı bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

“ÖSYM’den “Aday Şifresi” Açıklaması” üzerine 3 yorum

 1. Son çıkan rezilliklerinin tekrarlanmaması için alınan en rezil karar. Artık kimin ne aldığını diğerleri göremeyecek, bu da yeni şerefsizlikleri gizlemek için ideal bir yol.

  Aynen devam, helal olsun.

  Cevapla
 2. merhaba enes bey ben sağlıok bakanlığı sınavına(engelli)başvurduğum zaman hala lisede okuduğum için lise mezunları için yapılan engelli sınavına kabul edilmedim bu sebeple ortaokul mezunu olarak hizmetli pozisyonundaki sınava girebildim.bu arada sınavın olduğu tarihte ben liseyi bitirmiştim.sınavdan 92 aldım.ve 22. maddeye göre değerlendirilecekler arasındayım.sizce liseyi bitirmiş olmam atamama engel olurmu?

  @Cevap:
  Sorun olmaz.

  Cevapla
 3. Ben şifremi bilmiyorum. Daha doğrusu kabul etmiyor. Ben şimdi herhangi bir liseden gidip şifre alabilir miyim?

  @Cevap:
  En yakın ösym bürosundan alabilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın