ÖSYM Yeni Sınav Takvimini Açıkladı

KPSS de iptal ve ertelenme nedeniyle değiştirilen , günlerdir merakla beklenen yeni sınav takvimi nihayet açıklandı. Açıklanan takvime göre iptal edilen KPSS Lisans Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Ekim 2010’da yapılacak ve ertelenen KPSS Ortaöğretim / Önlisans sınavı ise 28 Kasım 2010’da yapılacak.

KPSS Eğitim Bilimleri sınavına girecek adaylar , daha önce sınava girdikleri yerlerde tekrar sınava gireceklerdir.KPSS eğitim bilimleri testi için yeni başvuru alınmayacak , Yeniden para ödenmeyecek.

KPSS Ortaöğretim / Önlisans sınavına girecek adaylar ise ellerine ulaşan sınav giriş belgeleri ile sınava gireceklerdir. Yeniden sınav giriş belgeleri adaylara gönderilmeyecektir. Belgelerinizi mutlaka saklayınız.Sınav giriş belgeleri ellerine geçmeyen adaylar ile kaybeden adaylar , giriş belgelerini en yakın ÖSYM bürosundan belli bir ücret karşılığında temin edebilirler.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına yeni atanan Prof. Dr. Ali Demir, bu yıl sonuna kadar ertelenen ve iptal edilen KPSS Eğitim Bilimleri sınavının takvimini en kısa sürede oluşturup uygulamaya geçeceklerini belirterek, ”Birinci önceliğimiz sınav takvimi olacak” demişti.

İşte açıklanan yeni sınav takvimi:

YENİ SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapın