Programsız 4 Adımda YouTube Benzeri Yasaklı Sitelere Girme

Türkiyede ve bazı ülkelerde site engellemeleri olmaktadır. Bu sitelerin başında ise Google şirketinin Youtube video sitesi gelmektedir. Yakın zamanda ülkemizde Google un bazı servislerine de erişim engellendi.

Erişim engellenen ya da yasaklı sitelere dns yönlendirici programlar veya proxy siteleri aracılığıyla bu yasağı aşmak mümkün. Fakat bu uygulamalara gerek kalmadan bir kez yapacağınız ayar ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkün.

Şimdi sizlere 4 adımda ağ bağlantısından dns ayarı yaparak engellenmiş sitelere rahatça, hiçbir porgram veya proxy sitelerine ihtiyaç duymadan nasıl girebilirsiniz onu anlatalaım.

4 adımda engellenmiş sitelere erişmek;

(Ayarları Windows 7 İşletim sisteminde yaptım. Diğer Windows tabanlı işletim sistemlerinde de ayarlar aynıdır.)

 1. Bilgisayarımızda Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi >> Pencerenin sol bölümünde Bağdaştırıcı Ayarlarını Değiştirin bölümüne gidiyoruz.
 2. Açılan yeni pencerede Yerel Ağ Bağlantıları (siz de hangisi aktifse) ‘na sağ tıklayıp Özellikler e basıyoruz.

 3. Açılan yeni pencerede İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) seçip Özellikler butonuna basıyoruz.
 4. Açılan yeni pencerede Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan ı işaretleyip
  Tercih edilen DNS sunucusu bölümüne 208.67.222.222 yazıp
  Diğer DNS sunucusu bölümüne ise 208.67.220.220 yazarak Tamam ı tıklıyoruz.

Şimdi ayar işlemleri tamamlandı. Tek yapmanız gereken yasaklı sitelere girmek. Google amcayı açıp Youtube yazın ve siteye girmeyi deneyin. Bu yaptığımız ayarlar sayesinde bu sitelere sorunsuz girebileceksiniz. Başka bir ayar vs. yapmanıza gerek yoktur.

“Programsız 4 Adımda YouTube Benzeri Yasaklı Sitelere Girme” üzerine 3 yorum

 1. Cok tsk ederim. 50 yere baktım bi tanesi böyle adam akıllı anlatmamıstı eyvallah kardeş. Eline emeqine saglık . tmmdır giriyorum heryere 😀

  Cevapla
 2. ya benim girdiğim internette net te çocuk var uygulaması var onun için bir türlü bu işlme gerçekleşmedi ne yapmam gerekli yardımcı olurmusun???

  Cevapla

Yorum yapın