Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Atama Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığının 13 Kasım 2010 tarihinde yaptığı engelli personel sınavı puanlarını 10 Aralık 2010 tarihinde sınav sonuçlarını açıklamıştı. Adaylar merakla atamaların ne zaman yapılacağını merak ederek bekliyorlardı. Sağlık Bakanlığının 21 Ocak 2011 den sonra açıklanacak dediği sınavları 15 Ocak 2011 tarihinde açıkladı.

2010 Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Ataması kadrolara göre atananların listesi;
Sağlık Bakanlığının sitesinden bakmak için TIKLAYIN
Benim siteden ise aşağıdaki listeden indirebilirsiniz

1. Hizmetli

9. Teknisyen

2. Memur

10. Biyolog

3. Ebe

11. Çocuk Gelişimcisi

4. Hemşire

12. Diyetisyen

5. Mühendis

13. Fizyoterapist

6. Sağlık Memuru

14. Psikolog

7. Sağlık Teknikeri

15. Sosyal Çalışmacı

8. Tekniker

16. Atanma Talep Dilekçesi

Dosya Şifresi: enesbayram

Yukarıdaki her kadroda atananlar, atanamayanlar ve sınava girmeyenlerin hepsi ve kaç puan alıp, kaçıncı sırada oldukları tam liste içinde mevcuttur.

Atananların karşısında: YERLEŞTİ
Atanamayanların karşınıda: YERLEŞEMEDİ
22. MADDEYE GÖRE ATANACAK yazanlardan sadece 1 tanesi atanacak demektir. Aşağıdaki kriterlere göre karşılaştırma yaparak atanacaklar.
22. Madde:
1- Öğrenim düzeyi itibariyle bir üst öğrenimi bitirenler,
2- Öğrenim düzeyinin aynı olması halinde diploma tarihi itibariyle önce mezun olanlar,
3- Mezuniyet tarihlerinin eşit olması halinde yaşı büyük olan,
adayların ataması yapılacaktır.

Not: Hotfile.com sitesinden dosyaları indirme sorunu yaşıyorsanız veya soruları nasıl indireceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak ilgili yazımı inceleyebilirsiniz.
http://www.enesbayram.com.tr/?p=665

“Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Atama Sonuçları Açıklandı” üzerine 117 yorum

 1. Sayın hocan ne alaka 22. maddede liselerde 4 yıllık olan önceliklidir. 2010 meb atama listesini incelemedinizmi isterseniz bir inceleyin orada liselerde 22. maddenin 1. şıkkı dikkate alınmamış yani öğrenim üstünlüğü diğer 2. ve 3. şık ka göre sıralama yapılmıştır yani mezuniyet ve yaşa göre ve 22. kanunu meb ayrı sağlık ayrı uygular diye bişey mi dikaktinizi çekerim ben daha önce çevre sınavına d girdim uygulama böyle oldu orman müdürlüğünün sınavında da böyleydi lütfen iyi araştırın ha o ozaman sınav başvurusundan sonra adam önlisans diploması alıp bunu atamada ibraz ederse şanslı omu olacak.

  Cevapla
 2. hocam 2011 yılıözürlü sınavları ne zaman yapılır ağustos ayı geçti hala sınav tarihi yayınlanmadı

  Cevapla
 3. Çokkk önemli
  Merhaba Enes Bey
  Sağlık Bakanlığı 22. maddeye kalanların ek atamalarını gerçekleştirmek için, bakanlık önceliği olan kişinin MEB’de çalıştığını öğrenmesi durumunda kişinin muvafakatını olumlu veya olumsuz bekler mi? Ayrıca bunun anlamı ne demek oluyor.Bu duruma göre MEB’de çalışan kişinin atanma hakkı mı doğuyor??? Lütfen cevaplar mısınız…

  Cevapla
 4. Merhaba Enes Bey
  22. Maddeye göre ek atamalarda adayın MEB’de çalışıyor olması durumunda atanması muvafakata rağmen mümkün mü? Sormamın nedeni bu sınavın İLK DEFA DEVLET MEMURU OLARAK ATANMAK ÜZERE ibareli yazıyla yapılmış olması…

  @Cevap:
  Şikayet edilmesi halinde ataması iptal edilebilir.

  Cevapla
 5. merhabalar 22.maddeye göre atanacaklar arasındayım ama ben sınava girdikten sonra bir üst öğrenimi bitirdim yani lise olarak girdim ama şimdi önlisans mezunuyum bunu hiç dikkate almadılar atamam yapılmadı ne yapmam gerek

  Cevapla
 6. merhaba enes bey sağlık bakanlığı ek atama yapacakmı bu yıl sonuna kadar bılgınız varmı acaba teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın