Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Ataması Yapıldı

7 Mart 2011 tarihinde Sağlık Bakanlığının web sitesinde duyuru yayınlandı. Bu duyuru metnini aşağıdan okuyabilirisniz.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53 üncü maddesi ve Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Bakanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan çeşitli unvanlardaki kadrolara sınavla açıktan ilk defa Devlet memuru olarak atanmak üzere özürlü personel alımı için yapılan sınav neticesinde ilan edilen sınav sonuç listelerindeki aday ad ve soyadlarının karşısında “YERLEŞTİ” ifadesi yer alanlardan evraklarında sorun olmayan adayların atama kararları İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilmiştir.

İl Sağlık Müdürlüklerince Tebligat Kanunu ve Tebligat Tüzüğü hükümlerine göre adayların adreslerine atanma tebligatı yapılacak olup bundan sonraki iş ve işlemleri İl Sağlık Müdürlüklerince yürütüleceğinden adayların ilgili sağlık müdürlükleri ile irtibat sağlamaları gerekmektedir.
Sınav sonuç listelerindeki ad ve soyadlarının karşısında “22. MADDEYE GÖRE BELİRLENECEK” ifadesi yer alan adaylar ile atamaya esas belgelerinde sorunlar tespit edilen adayların ise belgelerinin Bakanlığımızca incelemeleri en kısa sürede sonuçlandırılıp aynı usulde atama işlemleri tamamlanarak tebligatları yapılacaktır.

İLANEN DUYURULUR

Daha önce açıklanan atama listelerinde isimlerinin karşısında YERLEŞTİ yazan adayların atamaları yapılarak kararnameleri il sağlık müdürlüklerine gönderilmiştir. Kararnameler il sağlık müdürlüklerine ulaştıktan sonra adreslere tebligat yapılacaktır. Siz tebligatın yapılmasınıda beklemnize gerek yok, il sağlık müdürlüğünüze başvurabilirsiniz.

22. MADDEYE Göre Atanacaklar ise henüz evrakları inceleme aşamasında olup en kısa sürede onların da atama kararnameleri il sağlık müdürlüklerine gönderilecektir.

Sağlık Bakanlığının duyurusuna ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayın
http://personel.saglik.gov.tr/ozurlu-personel-atama-islemleri-hakkinda-duyuru-id2997-2450.html

“Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Ataması Yapıldı” üzerine 85 yorum

 1. enes bey üniversite sınavını kazandım ve tercih ettiğim yer çıktı ama işkurada iş başvurusunda bulundum.bankadan iş teklifi aldım zaten okulum 2.öğretim eğer banka kabul ederse gündüz çalışıp gece okumak istiyorum.çalışma adresim balıkesir/merkez olacaktı.şimdiki üniversite yerim ise balıkesir/burhaniye bana bu konuda yardımcı olurmusunuz şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. ben saglık bakanlıgı meb girdim 10 sıradaydım ek atama oldumu saglıkdan bilmiyom bile gelirmi sıra önlisans mezunuyum 2008 21 yasındayım sansım nekadar sizce enes bey ekimde sınav olmaz bence ya sizce

  Cevapla
 3. Mrb Enes Bey
  Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında münhal bulunan çeşitli unvanlardaki kadrolara, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 53. maddesi ve 16.09.2004 tarih ve 25585 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmeli hükümleri kapsamında İLK DEFA DEVLET MEMURU OLARAK ATANMAK ÜZERE sınavla açıktan özürlü personel alımı için Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından 13.11.2010 tarihinde yapılan sınav sonuçlarına 22. maddeye memur düzeyinde tabiyim. … İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tebliğ edilen ek atamalarda 3 kişiden 2 kişi atanacağı bilgisine ulaştım. Listede yer alan adaylardan yx in MEB de çalıştığını Sağlık Bakanlığının tespit etmiş olduğunu ve atamasının yapılması için MEB tarafından olumlu veya olumsuz muvafakat beklediğini öğrendim.
  İLK DEFA DEVLET MEMEURU OLARAK ATANMAK üzere yapılan bu sınavda kişinin ataması nasıl yapılabilir?

  @Cevap:
  Sağlık Bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz ancak önce durumu il sağlık müdürlüğü ile görüşün.

  Cevapla
 4. Ben Sağlık Bakanlığının Yapmış olduğu 13 Kasım 2010 Sınavında 22 Maddeden Atanamadım We Yedekteyim…Yedek Atamalar Ne Zaman Olurr…Weya Olurmu..

  Cevapla
 5. hocam benim dört tane öğrencim var ama ukutamıyorum bende özürlü kadrosu bekliyorum acaba ne zaman açıklanacak

  Cevapla

Yorum yapın