Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Sınavı Puanı Açıklandı!

Sağlık bakanlığının 13 Kasım 2010 tarihinde yaptığı sınav puanlarının bugün yani 10 Aralık 2010 tarihinde açıklanması gerekiyor. Sınavı yapan Meb Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü şimdi 18:00 itibariyle sınav puanlarını açıkladı.

Aşağıdaki linke tıklayarak açılan sayfadaki kutucuğa TC Kimlik Numaranızı yazarak kaç puan aldığınızı öğrenebilirsiniz.
TIKLAYIN >> 13.11.2010 Tarihli Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Alım Sınavı, Sınav Sonuç Bilgileri

Bazı adaylardan gelen sık sorular neticesinde herkese tek tek cevap vermek çok zor oluyor. Sağlık Bakanlığının engelli personel alımına ilişkin aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyun ve sizden ricam aynı soruları bana sorup durmayın, lütfen!

1- Sağlık Bakanlığının 13 Kasım 2010 daki sınavını Meb Eğitek açıkladı! Puanınızı öğrenmek için TIKLAYIN!

2- Meb Eğitek sınavlara itirazları kabul edecek ve değerlendirme yaptıktan sonra puanları Sağlık Bakanlığına gönderecek.

3- Sağlık Bakanlığı ‘nın eline puanlar ulaştıktan sonra atamaları yapacak.

4- Atamaları 21 Ocak 2011 tarihinden sonra yapacaktır. Duyuruyu okuyun

5- Atamalar türkiye geneli yapılmayacak. Her il kendi içerisinde değerlendirilecek.

6- Atamalar il bazında gerçekleştirilecek ama atamalar tek merkezden yani ankaradan yapılacak. Her il ayrı ayrı değerlendirilecek.

7- Aday sınava girdiği il ‘e atanabilecek. Yani başka illere atanmak için tercih yapma gibi birşey söz konusu olmayacak.

8- Adayın sınava girdiği ilde en yüksek puanlardan başlanarak, o ilin alacağı konterjan dahilinde personel atanacak.

9- Bir il ‘e başka bir il ‘de sınava giren atanamayacak.

10- Atamalar puan üstünlüğüne göre yapılacak. Puanı aynı olanlar mezuniyet tarihi eski olan atanacak. Mezuniyet tarihi de aynı olması halinde yaşı büyük olan atanacak.

11- Puanlarla alakalı sıralama listeleri oluşturulmayacak. Ancak atamalar yapıldığında bu listeler oluşturularak il sağlık müdürlüğüne gönderilecektir.

12- Hangi il kaç kişi alacak? Bunu ancak bulunduğunuz il ‘deki il sağlık müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

13- Puanının düşük geldiğini düşünenler meb Eğitek ‘e itiraz edebilirler. Bu itiraz ile ilgili yakında detaylı yazı yazacağım.

14- Engel durumunuz atanmanızda bir ayrım yapılmasına neden olmaz. Puan üstünlüğüne bakılır.

15- Atamalarda mülakat yapılmayacaktır. Torpil söz konusu değildir.

16- Meb ‘e engelli olarak atananlar yada başka bir devlet kurumunda çalışanlar Sağlık Bakanlığının sınavını kazanmaları halinde bu kuruma atanamazlar. Çünkü Sağlık Bakanlığı alım ilanına çıktığı tarihte eski özürlüler yönetmeliği uygulanıyordu ve eski yönetmeliğe göre İLK DEFA ibaresi ile hiç devlet memurluğuna atanmamışlar bu sınava girerek atanabilirlerdi. Değişen özürlüler yönetmeliği neticesinde ise İLK DEFA ibaresi kaldırılarak artık bundan sonraki alımlarda devlet memurluğunda çalışanlar da diğer Engelli personel alımına girerek diğer kurumlara atanabilecek. Lakin Sağlık Bakanlığının alım ilanı eski yönetmelik yürürlükteyken yayınlandığı için Devlet Kurumlarında çalışanlar bu sınav ile atanamazlar. Umarım bu konu anlaşılmıştır.

17- Sağlık bakanlığının personel alımı il bazında değerlendirmeye tabi tutulacağı için TABAN PUAN ‘dan söz edemeyiz. Yani bir il 90 puan ile atamayı bitirirken başka bir il ise 60 ile atamayı bitirebilir. Burada önemli olan o il ‘de sınava giren adayların aldığı puanlara bağlı. Lütfen bu konuda “XX puanım var, atanabilirmiyim? atanma ihtimalim nedir?” ya da “Taban Puan kaç olur?” gibi sorular sormayınız.

Yukarıda yazdığım atama ile ilgili prosedürleri iyi bir şekilde okursanız zaten aklınızda bir soru işareti kalmaz.

“Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Sınavı Puanı Açıklandı!” üzerine 127 yorum

 1. hocam atamalar bittigi halde 3 kısımda daha alıncakmıs dogrumu acaba saglık bakanlıgına birde ben hala ogrenemedim ankaran hizmetli sınavından 70 almıstım ogrenemedim daha site acmıyor kapalıyor sonuc siteleri hocam saygılar ..

  capkin_0685@mynet.com

  @Cevap:
  Kesin atama sonuçları yakında açıklanacaktır.

  Cevapla
 2. ben safranboludan ümit 86 puan aldım adatanamadım benden 88 puan alanlar atandı ben atanamadım bizi ne zaman atayacaklar…

  @Cevap:
  Mayıs ayına doğru yedek atama yapabilirler.

  Cevapla

Yorum yapın