Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Sınavı Sonuçlarına Adaylar 15 Gün İçinde İtiraz Edebilecek

Sağlık Bakanlığı’nın açtığı özürlü sınavına girenler, 15 gün içinde sonuçlara itiraz edebilecek.

2010 Yılı Özürlü Personel Alımı Sınav Sonuçlarına Göre Adayların Atanacağı Kadro ve Yerler İle Atamalar Hakkında Duyuru
Bakanlığımız Taşra Teşkilatında münhal bulunan çeşitli unvanlardaki 2000 adet kadroya, Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre Devlet memuru statüsünde istihdam edilmek üzere sınavla özürlü personel alımına ilişkin sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 13.11.2010 tarihinde 81 il merkezinde yapılmış ve sınav sonuçları 10.12.2010 tarihi Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığının http://www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilmiştir.

Sınava katılan adaylar, sınav sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ile http://www.meb.gov.tr internet adresinden öğrenebilmektedir.

Adaylar sınav sonuçlarına itirazları için 10.12.2010 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün T.C Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesindeki TR690001000799054952185001 no’lu hesabına 10 (On) TL (KDV Dahil) itiraz ücretini yatırarak alacakları banka dekontu ve itiraz dilekçesi ile birlikte Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne başvuracaklardır. Adayların itiraz dilekçelerinde T.C. kimlik numarası, ad soyad, imza ve adreslerinin mutlaka bulunması gerekmektedir. Ekinde banka dekontu olmayan ve yukarıdaki bilgileri içermeyen imzasız dilekçelerle yapılan itiraz başvuruları ile süresi içinde yapılmayan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarına adaylarca yapılan itirazlar Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce 15 gün içerisinde sonuçlandırılarak adaylara bildirilecektir.

Bakanlık Makamının 30.6.2010 tarih ve 161758 sayılı Onayı gereği, adaylar sınav başvurularını, atanmak istedikleri il’e yaptıklarından Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelik’in 22 nci maddesine göre 21.01.2011 tarihinde her il için ilan edilecek kadrolara sınav puanı en yüksek olandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısı kadar adayın ataması yapılacaktır.

Adayların;

– Sınav puanlarının eşit olması halinde öğrenim düzeyi itibariyle bir üst öğrenimi bitirenlere,

– Öğrenim düzeylerinin eşit olması halinde diploma tarihi itibariyle mezuniyet tarihi önce olana,

– Mezuniyet tarihlerinin de eşit olması halinde yaşı büyük olana,

öncelik verilecektir.

Ataması yapılacak adayların adı soyadı, T.C Kimlik No ve atanacakları yerler ile kadro unvanları ve atama işlemlerine esas adaylardan istenecek belgeler hakkındaki bilgiler Bakanlığımız http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde 21 Ocak 2011 tarihinde Cuma günü ilan edilecektir.

Atama işlemleri, atamaya esas belgelerin Bakanlığımızca tetkiki neticesinde atanma şartları itibariyle atanması uygun görülenlerin işlemleri 21 Ocak 2011 tarihinden sonra sonuçlandırılacak ve bu husus ile ilgili bilgi Bakanlığımız internet adresinde ayrıca ilan edilecektir.

İlgililere duyurulur.

“Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Sınavı Sonuçlarına Adaylar 15 Gün İçinde İtiraz Edebilecek” üzerine 5 yorum

 1. hocam mrhb ben inegöl belediyesi özürlü memur sınavını kazandım en az önlisans mezunu olmak sartı aranıyordu ve kadro derecesi 10 olarak belirtilmişti ben lisans mezunuyum acaba kadro derecem 9 mu olur 10 mu ve her iki derece içnde maaş miktarlarını tahminen söyleyebilirmisiniz

  ayrıca kazandı kağıdı yolladılar ama ne zaman göreve başlıyacağıma dair bir yazı gelmedi belediyeyi aradım sonra gönderecez dediler ne kadar süre tutuar dedim hiç bilmiyoruz dediler acaba en fazla ne kadar beklerim
  çok teşekür ederim ilginiz için kolay gelsin

  @Cevap:
  Merhaba, öncelikle kazandığnız için sizi tebrik ediyorum. Şimdi kurumda 10. dereceki kadro boş olduğu için ilanı öyle verdiler. Siz orada göreve başladığınızda lisans mezunu olduğunuz için tabiki 9. derecenin 1. kademesinden sizi başlatacaklar yada mutemetiniz bunu düzeltecek, o konuda sıkıntı olmaz. Dereceler arasında 40 yada 50 tl oynar, bu maaşlar her işe göre değişir o konuda birşey söyleyemem. Sizi 15 gün içinde göre başlatırlar, siz işinizi takip edin sık sık belediyeden haberiniz olsun.

  Cevapla
 2. İtiraz edemeden itiraz süresi, geçti biraz ağır davrandığımı ancak anladım, lise mezunuyum sorular çok basitti ben 85 falan beklerken 56 geldi kpss den bile 65 aldım ben anlamadım hata nerde ?
  Neden böyle bir yanlışlık oldu hakkımı bundan sonra arayabilirmiyim ?

  @Cevap:
  Malesef olan olmuş artık. Yeni baharlara bakmak lazım.

  Cevapla
 3. Hocam ben sağlık bakanlığınıın özürlü personel sınavına biyolog statüsünde Yalova İlinden başvurmuştum 76 puanla 2. sırada kalıp atanamadım fakat daha sonra sağlık bakanlığının sitesinden özürlü kadro açığı bulunan illerin bazılarına hiç başvuru yapılmadığını bazılarına başvuru yapıldığı halde adayların sınava girmediğini bazı illere de tek başvuru olduğu için sınav puanı çok düşük olduğu halde atandığını gördüm sizce sağlık bakanlığının tek il tercihi şartı adilmi merkezi sınav sistemiyle puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılması daha uygun olmazmıydı bizlere sınava başvuru yaparken adete kumar oynattılar

  @Cevap:
  Her ilden alım yapılması daha iyi. Her ilden ekmek kapısı açılıyor.

  Cevapla
 4. mrb kolay gelsın benim kardeşim sağlık bakanlığı özürlü personel alımı sınavını kazandı evraklarını teslim ettik fakat nezman göreve başlayacağını bilmiyoruz.ne zman görevine başlar.cevabınız beklıyorum.ıyı gunler

  @Cevap:
  Bundan sonra her gün göreve kesin atama sonuçlarını açıklayıp göreve başlatırlar.

  Cevapla
 5. Slm hocam saglık bakanlı özürlu personel sınavının atama onayları il saglık müdürlüklerine gönderildi yazıyor personel.saglik.gov.tr adresinde il saglık müdürlügü daha gelmedigi soylüyor 7 martta yapılan acıklamada bilgilendirirseniz bu konuda

  @Cevap:
  Takipde olun adresinize tebigat yapılacaktır. Ara sıra sorun sağlık müdürlüğüne, biraz sabırlı olun birkaç gün içinde ankaradan atama kararnameleriniz gelir.

  Cevapla

Yorum yapın