Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Alımı Sınavını M.E.B. Yapacak

Sağlık Bakanlığının 2000 tane özürlü personel alımı ile ilgili sınav 19 eylül tarihinde yapılacaktı. Ancak sınavın Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü‘ nün (EĞİTEK) hazırlamasına karar verildi. Yani Meb sınavını hazırlayan kurum sağlık bakanlığının sorularınıda hazırlayacak. Bu durumda ise sınav tarihi de iki bakanlık biriminin ileride belirleyeceği bir tarihte yapılacak ve komuoyuna duyurulacaktır.

Şuan itibariyle sınav tarihi değişmiştir ve sınav tarihi henüz belli değildir. Sınav tarihi belirlendiğinde sizleri buradan bilgilendireceğim.

Resmi açıklamaya ulaşmak için TIKLAYIN!

Sağlık Bakanlığı ‘nın resmi açıklaması aşağıdadır;

30.06.2010 tarih ve 161758 sayılı Bakanlık Onayı ile 19.09.2010 tarihinde yapılacağı açıklanan özürlü personel alımı sınavlarının; sınav teknolojisi, salon ve refakatçi temini, değişik unvanlı özür gruplarının öğrenim düzeyine göre soru ve cevaplar ile sınav kılavuzların hazırlanması ve sınavların tüm illerde yapılabilmesi bakımından, daha donanımlı bulunan ve kanunla kurulu sınav merkezi olan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce yapılması 31.08.2010 tarihli ve 206154 sayılı Bakanlık Onayı ile uygun görülmüştür.
Sınav tarihi ile diğer hususlar Milli Eğitim Bakanlığı ve Bakanlığımız arasında yapılacak protokolle belirlendikten sonra internet adresinden ilan edilecektir.

“Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Alımı Sınavını M.E.B. Yapacak” üzerine 38 yorum

 1. mrb enes hocam ben mebden hizetli personel olarak yerleştım ağostus atında da sağlık bakanlığının sınavı için basvuru yapmıştım peki tam olarak ne yapmam lazım beni bilgilendirirsenız cok ıyı olur acaba gırebılecekmıyım gırtmek ıstıyorum ama sonra sorun olur mu ne olur bana kesin bişey yazın şimdıden tşkler

  @Cevap:
  Sınava girsen dahi atanamayacaksın. Çünkü sağlık bakanlığı başvuruları alırken İlk Defa Devlet Memuru Olacaklar … vb. ifade vardı. Ama sen şimdi mebde işe başladın artık sağlık bakanlığına giremezsin. Lakin bundan sonraki özürlü memur alımlarındaki sınava girerek atanabilirsin. Çünkü artık özürlü alım yönetmeliğinde İlk Defa ibaresi kaldırıldı.

  Cevapla
 2. merahaba hocam şimdi tam netleşdimi sağlık bakanlığın sınavının ne zaman olaçağı

  @Cevap:
  Evet netleşti. 13 kasım 2010 da sınav yapılacak. 3 ile 10 kasım tarihleri arasında başvuru yaptığınız yerden sınav giriş belgenizi alınız.

  Cevapla
 3. enes bey iyi günler.Meb te atamam oldu. Orman bakanlığı sınavına girebilirmiyim.

  @Cevap:
  Girebilirsin ama atanamazsın. Şimdiki 209 özürlü alımına bhaşvurup kazanırsan ancak o kurumlara gecebilirsin.

  Cevapla
 4. hocam bu alınacak 209 kişilik sınava şahsenmi baçvurmamız gerekiyor netten başvuru yapabiliyormuyuz ltf yardımcı olurmusunuz

  @Cevap:
  Şahsen yada posta yolu ile başvurabilirsiniz, ama en sağlıklısı şahsen başvurmaktır.

  Cevapla
 5. Selam Enes Bey,
  Sınava abim girecek. Osmaniye’de ikamet ediyor. Sınavın zor olup olmayacağını soruyor. Sizce zor olur mu? Derinlemesine konuları inceleyip zor sorular sorarlar mı? Bir de bu sınav her ilde yapılacak değil mi sınav giriş belgelerini istediği zaman alabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler. Allah razı olsun. Kolay gelsin.

  @Cevap:
  Sınavı Meb yapacağı için çok da zor olmaz ama yinede çalışmayı tam gaz yapmak lazım. Sınav her ilde yapılaak. Sınav giriş belgesini 3-10 kasım tarihleri arasında başvuru yaptığınız yerden alabilirsiniz.

  Ayrıca Meb yılda 3 defa alım yapıyor diye birşey yok. Bunu yanlış duymuşsun. Özürlü personel alımları yılda 3 defa oluyor. Bunlar her yılın Nisan-Mayıs, Temmuz-Ağustos ve Ekim-Kasım döneminde yapılır. Özürlü personel alımlarını benim siteden takip edebilirsin.

  Cevapla
 6. Hocam ben 15 yıldır öğretmenlik yapıyorum lise mezunu olarak vekillikle başladım. ön lisans aöf sosyal Bilimler ve dikey geçişle işletme dört yıllık lisansdiploma aldım. ikinci lise olarak da bakanlıkça açılan hızlandırılmış eğitim çocuk gelişimi bitirdim 6 yıl anasınıflarda usta öğreticillik yaptım . formasyonum oladığı için engeli öğretmen alım sınava giremedim özürlü öğretmen kadrolarda yararlanmam mümkünmü acaba bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.başvurabileceğim bir yer var mı bana yardımcı olursanız sevinirim.

  @Cevap:
  Şuan başvuru yapamazsınız ancak yüksek lisansa başvurup formasyon eğitimi alırsanız sizde normal öğretmenlerdeki şartları sağlamış olursunuz.

  Cevapla

Yorum yapın