Sakarya Seyahatimden…

Salı günü gittiğim Sakarya ‘dan bugün Trabzon ‘a döndüm. Meb 1000 tane öğretmen alımı için raporumda eksiklik vardı ve bu durumu halletmek için gittiğim Sakarya ‘da İl Sağlık Müdürlüğü ve İl MEB ‘de işlerimi hallettim. İki gün Adapazarı ‘nda kaldım ve diğer günde İstanbul ve Yalova ‘ya geçtim.

Sakarya ‘dan ayrılalı 1,5 yıl oluyor pek de bir değişiklik yok. Kent Meydanı yapılmış ve güzel olmuş. Adapazarı ‘nın meşhur Çark Caddesi ‘nde ise çoğu işyerleri, kafeterya ve eğlence yerleri kapanıp yerlerine başka mağazalar, işyerleri açılmış. Dikkatimi çeken diğer önemli bir yenilik ise yeşil renkte yeni belediye otobüsleri hizmete girmiş. Bu otobüsler otomatik vitesli ve bugünden itibaren para yerine Kart54 ismi verilen kartlar ile seyahat yapılacak. Bu kartlara para yükletierek kullanılabiliyor. Şuan 1 veya 2 otobüste geçen Kart54, 2011 yılında Sakarya ‘nın tüm belediye otobüslerinde kullanılacak. Buna Hendek otobüsleri de dahil.

Bu arada VİB ile Adapazarı ‘ndan Trabzon ‘a gelirken Hendek ‘e uğradık. 4 yıl üniversiteyi okuduğum Hendek ‘ten geçmek yine nasip oldu. Hendek de değişiklik olmamış, hala aynı Hendek! Belediye otobüs durağı, otobüs terminali vs. yine aynı değişmemiş. Bir selam verip geçtik…

“Sakarya Seyahatimden…” üzerine 2 yorum

Yorum yapın