Türkcell VINN 3G Mini MultiModem Hakkında

14 Nisan 2010

Türkcell, 3G ürün ve servislerine 3G Mini Multi Modem ile yeni bir kapı açtı. Bu ürün ile mevcut 3G internetinizi yakınınızda bulunan arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz. İstediğiniz her yerde internetinizi diğer kişilerle ortak kullanabileceksiniz. 3G MultiModem ‘den wi-fi özellikli bilgisayar vasıtasıyla yada usb kablosu ile modeme bağlanabiliyorsunuz. Bu arada eş zamanlı 5 kişi bu hizmeti kullanabiliyor. Ürünün bataryası sayesinden 4 saat istediğiniz yerden 3G hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Şimdi öncelikle bu paylaşma işlevini nasıl yapabiliriz ona bakalım. 3G Mini Multi Modem aslında kablosuz modemlerin çalışma mantığı ile çalışıyor. Kablosuz modemlerde biz ne yapıyorduk? Öncelikle adsl hizmeti alıyorduk ve adsl kablosunu kablosuz modemimize takarak internet hizmetini alıyorduk. 3G Mini MultiModem de ise cihaza sadece 3G ‘li sim kartı takmanız yetiyor ve böylece 3Güzerinden internet hizmetini alabiliyoruz. Sıra geldi bilgisayardan modem ile nasıl irtibata gececeğimize. Normalde adsl hizmetini kablosuz modemle kullanırken, ya kablo ile modemi modemi bilgisayara bağlardık ya da wi-fi özellikli bilgisayarımız ile uzaktan modeme bağlanırdık. 3G MultiModem de diğer bilgisayarlar ile wi-fi özelliğini kullanarak uzaktan bağlantı sağlıyor. Eğer wi-fi özellikli bilgisayarınız yoksa usb kablo aracılığıyla modemi bilgisayara bağlayarakda kullanabilirsiniz.

Ürün fiyatı 300 TL. Bu ürünle birlikte extra ücret ödemeden herhangi bir 3G tarifesine geçerek kullanabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için Türkcell ‘in sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Filed under: Mobil Gelişmeler

Etiketler:, , , ,

Benzer Yazılar

3 Yorum Yorum Yapın

 • 1. Ali KARA  |  17 Nisan 2010, 18:32

  Hocam ucuzlasa şu 3G güzel olacakta. Şuan için pahalı geliyor biraz.

 • 2. Enes Bayram  |  18 Nisan 2010, 00:45

  Aslında hoca kotalı kullanacaksan bence adsl ile aynı fiyat. Örneğin 4 GB kotalı için; adsl+tlf ücreti=40 TL, 3G için de İnternet+Telsiz ruhsat ucreti vs.=40 TL. Görüldüğü gibi 3G ile internetini heryerde kullanmak da yanına kar kalıyor. Tabi 3G hızına heryerde ulaşılamaz ama 1 veya 2 yıl için Edge ile idare edilebilir. Eksisi ise 3G ‘nin kotasız tarifesi yok.

  Cihaz olayına gelince Türkcell ‘in cihazları biraz pahalı ama avea yada vodafonun 100 TL’ye cihazları var hatta vodafone 1 Gb’lık internet paketini de 3 ay bedava veriyor. Ama fiyatlar 3G heryerde çeksin o zaman fiyatlar aşağı iner diye düşünüyorum. Önümüzdeki süreçlerde geçilebilir 3G ‘ye…

 • 3. Enes Bayram » 3G İ&hellip  |  11 Haziran 2010, 17:33

  [...] önceki yazımda da belirttiğim üzere Türkcell in çıkartmış olduğu 3G Multi Modem ile kullandığımız 3G [...]

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar