Windows Live Messenger Hatası (Hata Kodu: 80040200)

13 Aralık 2010

Bugün windows live messenger programını çalıştırıp ve her zamanki gibi msn mi açmaya çalıştım. Fakat bir hata mesajı aldım. Hata kodu ise 80040200 idi.

Böyle bir sorunla ilk defa karşılaştım ve bu sorunu giderebilmek için öncelikle bilgisayarımın tarih ve saatinin güncel olup olmadığını kontrol ettim. Baktım ki tarih ve saat doğru, sorun yok yani. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve yine aynı hata kodunu aldım. Yalnız dikkatimi çeken başka msn adresi yazdığımda messenger açılıyorun. Yani benim msn adresimi uyuzluk yapıp açmıyordu.

Bir araştırma yaptım ve bizim msn adresi ile açtığımız hesabın arka planda dosyaları hasar görebiliyormuş. Bu hasarlı dosyaları silindiğinde sorun düzeliyor ve msn adresiniz ile messenger de oturum açabiliyorsunuz.

Bu hata kodunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin;
1) Task Manager (görev yöneticisi)den windows Live messengeri kapatın. “msnmsgr.exe
2) C:\Users\\AppData\Local\Microsoft\Windows Live Contacts dizinin icine girin ve orada ne varsa silin.
3) Windows Live Messenger tekrardan baslatın.

Filed under: Msn & Chat

Etiketler:, , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum Yorum Yapın

  • 1. samet  |  24 Aralık 2010, 00:42

    contastc içerigini silemiyorum kullanılan program var diyor ne yapmalıyım

    @Cevap:
    Messenger programını tamamen kapatmalısın, oturumunu kapatman yeterli değil. Masaüstünde sağ alt köşedeki saatin yanında Messenger programının simgesi vardır. Oradan üzerinde sağ tıla ve kapat programı. Yeniden silmeyi denediğinde dosyalar silinecektir.

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar