2013 KPSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Kağıtları Yayınlandı

2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi(ÖABT): Soru Kitapçıkları İle Cevap Kâğıtlarının Görüntülenmesi 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavına ait soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 2 Ağustos 2013 günü saat 17:00’den itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları sorukitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir. Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012 SBS Soruları ve Cevap Anahtarı

İşte 2012 – SBS soruları ve cevap anahtarı
Seviye Belirleme Sınavı (SBS), 664 sınav merkeziyle 3 bin 828 binada yapıldı.

9 Haziran 2012 Tarihli SBS Soru Kitapçıkları

8. Sınıf A Kitapçığı
8. Sınıf B Kitapçığı
8. Sınıf Görme Engelliler

Türkiye saatiyle saat 10:00da başlayan SBS, 654ü yurt içi ve 10u yurt dışında olmak üzere toplam 664 sınav merkezinde 3 bin 828 binada yapıldı. Sınava giren 1 milyon 98 bin 243 ilköğretim 8. sınıf öğrencisine 100 soru yöneltildi ve 120 dakika süre tanındı. Bin 548 engelli öğrencinin de girdiği sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi. sınavda, bu öğrencilere engel durumlarına göre ek süre verildi.

 Sınav boyunca güvenlik önlemleri için 400 denetmen, 202 bakanlık temsilcisi ve 116 bin 724 bina ve salon görevlisi görev yaptı. Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat bulunmaksızın sınava alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemlerinden sonra salon başkanı, sınavda uyulacak kuralları hatırlattı, sınav evrakının bulunduğu güvenlik torbalarını öğrencilerin önünde açarak cevap kağıtlarını ve soru kitapçıklarını dağıttı.

Cevap kağıtlarının değerlendirmesi yapılırken aynı salonda sınava giren ve aynı tür soru kitapçığını kullanan öğrenciler arasında bilgisayar sistemi aracılığıyla ikili/toplu kopya taraması yapılacak.

Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavına (PYBS) başvuran ilköğretim 8inci sınıf öğrencileri ise ayrıca bir sınava girmeyecek, SBS sonuçlarına göre PYBS puanları hesaplanacak.

Saat 13.45 itibariyle sorular ve cevap anahtarı “www.meb.gov.tr” adresinde yayınlandı. Sınav sonuçlarıysa 12 Temmuz’da açıklanacak.

2012-ÖMSS Sınav Soru ve Cevapları

Bu yıl ilk kez yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı soru ve cevap anahtarı ÖSYM tarafından yayınlandı.

Sınavda süre kısıtlı olduğu için çoğu aday soruları yetiştiremedi. Sınav ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorum kısmına yazarsanız sevinirim.

2012 – ÖMSS Soruları ve Cevaplarını aşağıdan indirebilirsiniz

2012 – ÖMSS Soruları ve Cevaplarının tamamını aşağıdan da indirebilirsiniz.
İndirmek için TIKLAYIN