Aç Kullanıcılar İçin Klavye!

Hella Jongerius adlı bir tasarımcı, bilgisayar karşısında yemek yeme alışkanlığı olanlar için özel bir klavye tasarladı. Aşağıdaki resimden görebileceğiniz üzere adeta iştah açıcı bir tasarıma sahip. Neyse ki klavye yalnızca konsept niteliğinde, yani herhangi bir yerde satışa sunulmuyor. Aksi halde bol kalorili günler bizi bekleyebilirdi. Tabii böyle bir klavyenin mutlaka su geçirmez ve yıkanabilir olması da lazım. Üstüne bol bol içecek damlaları ve kırıntı döküleceğini tahmin etmek zor değil.

Facebook Hesabınızı Silmek – Resimli Anlatım

Facebook hesabını kapatmak isteyipte bir türlü hesabını iptal edemeyenler için aşağıda resimli bir şekilde facebook hesabı nasıl silinir anlatıyorum.

Facebook hesabınızı silmek için;

1 Adım: Facebook hesabınıza GİRİŞ yapın.

2. Adım: Aşağıdaki linke tıklayın.
https://ssl.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

3. Adım: Açılan sayfada hesabınızın silineceğini söylüyor, Gönder butonuna basıyoruz.

4. Adım: Açılan pencerede facebook şifrenizi ve alt kısımdaki doğrulama kodunu girerek Tamam butonuna basın.

5. Adım: Son olarak açılan pencerede hesabınızın dondurulduğunu ve 14 gün içerisinde silineceğini söylüyor, Tamam diyoruz.

14 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparak hesabınızı kurtarabilirsiniz. Hiçbirşey yapmamanız halinde 14 gün sonra hesabınız tamamen silinecektir.

3G İnterneti Wirelless İle Diğer Bilgisayarlardan da Kullanabilmek

3G teknolojisi ile birlikte 3G internetin de artık kullanıcı kitlesi artmaktadır. Bu 3G interneti kendi bilgisayarımız haricinde yakınımızdaki bir notebook yada masaüstü bilgisayarımızdan da nasıl kullanabiliriz bundan bahsedeceğim.

Daha önceki yazımda da belirttiğim üzere Türkcell in çıkartmış olduğu 3G Multi Modem ile kullandığımız 3G interneti diğer bilgisayarla da eş zamanlı kullanabilmemiz için bir cihaz piyasaya sunduğunu duyurmuştu.

Normal Adsl internet de kablosuz modem sayesinde Wirelless kartı yada adaptörü olan bilgisayarlar bu modeme bağlanıp internete erişebiliyorlardı. Ama bizim 3G internet tek sim kart ile kullanıma sunulduğu için kendi bilgisayarımız dışındaki bilgisayarların da aynı anda bizim 3G interneti kullanması imkansızdı. Bu imkansızlığı Türkcell 3G Multi Modem cihazını çıkartarak Kablosuz modem gibi bu özelliği yani aynı anda birçok kullanıcının 3G internete erişebileceği bir cihaz geliştirdi. Fakat bu cihazın fiyatı epey pahalı. Şimdi sizlere buna alternatif bir çözüm anlatacağım.

3G internet olan bilgisayarımızdan;

1Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi ‘ne gidiyoruz. Açılan pencerede resimdeki gibi Yeni bağlantı veya ağ kurun ‘a tıklayın.

2- Açılan yeni pencerede Kablosuz geçici ağ kur ‘u tıklayıp İleri butonuna basın.

Devamını oku…3G İnterneti Wirelless İle Diğer Bilgisayarlardan da Kullanabilmek