2016 EKpss Sınav Sonucu Açıklandı

24 Nisan 2016 tarihinde uygulanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı  (2016- EKPSS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sınav sonucunuzu öğrenebilirsiniz.
https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4088

2013 KPSS Soru Kitapçıkları ve Cevap Kağıtları Yayınlandı

2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ile Öğretmenlik Alan Bilgisi(ÖABT): Soru Kitapçıkları İle Cevap Kâğıtlarının Görüntülenmesi 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapılan 2013-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı ile 14 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013-Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavına ait soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarının görüntüleri, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 2 Ağustos 2013 günü saat 17:00’den itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları sorukitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir. Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. ÖSYM BAŞKANLIĞI

2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Soru ve Cevapları Açıklandı

2011 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik: Sınavın Uygulanması

2011-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı 9-10 Temmuz 2011 tarihlerinde 81 il merkezi ile Lefkoşa’da yapılmıştır.

ÖSYM’nin kamuoyuna duyurduğu tüm sınav güvenliğini artırıcı tedbirler bu sınavda da uygulanmış ve sınav sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın ana soru kitapçığı ve cevap anahtarına aşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

SINAV TARİHİ: 9-10 Temmuz 2011
1. Genel Yetenek-Genel Kültür Testi ve Cevap Anahtarı
2. Yabancı Dil Testi ve Cevap Anahtarı
3. Eğitim Bilimleri Testi ve Cevap Anahtarı

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur