Filed under: Mobil Gelişmeler

Elele Konuşalım ve Elele Mesajlaşalım Tarifeleri


Avea ‘dan engellilere özel yeni tarifeler sunuldu. Daha önceki Elele tarifesi değiştirilerek Elele Konuşalım ve Elele Mesajlaşalım tarifesi şeklinde yeni bir göncellemeye gidildi.

Yukarıda resimde gördüğünüz gibi engellilere özel avantajlı tarifeler,

Elele Konuşalım Tarifesi
Heryöne 400 dakika ve Avea ‘lılarla sınırsız bedava görüşüyorsunuz.
Fiyatı: 20 TL

Elele Mesajlaşalım Tarifesi
Heryöne 120 dakika görüntülü görüşme, Heryöne 400 SMS ve Avea ‘lılarla sınırsız mesajlaşıyorsunuz.
Fiyatı: 15 TL

 • Bu tarifelerden kim yararlanabilir?
  Engelli vatandaşlarımız, gazi, şehit eşi, vazife malulü ve eşleri.
 • Engelli vatandaşlarımızın bu tarifelerden faydalanabilmesi için hangi belgeler gerekmektedir?
  // Kimlik fotokopisi,
  // Son iki aydan birine ait sabit adres gösteren herhangi bir fatura,
  // %40 iş gücü kaybını belirtir sağlık raporu[16.12.2010 tarih ve 27787(mükerrer) sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'e uygun %40 iş güçü kaybini belirtir sağlik kurulu raporu.] veya;
  T.C. özürlüler idaresi başkanlığınca verilen özürlü kimliği veya;
  Enelli Federasyonları, dernekleri ve vakıflarından alınan üye kartı.
 • Gazi, şehit eşi, vazife malulü ve eşlerinin bu tarifelerden faydalanabilmesi için hangi belgeler gerekmektedir?
  Mevcut abonelik evraklarına ek olarak Emekli Sandığı Serbest Kartı.

 Bu tarifelere nasıl geçiş yapılabilir?
Yeni hat tesisi, Numara taşıma, faturalı Avea tarifelerinden ve faturasız tarifelerden geçiş yoluyla bu tarifelere geçilebilir.

Fatura döneminizde kalan konuşma sürelerinizi, SES yazıp 6000‘a, kalan SMS adedinizi, SMS yazıp 6000‘a ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz. Bu servis 2 gün öncesinin kullanım bilgisini içerir.

Ayrıca, 444 38 33 (Evde Sağlık Hizmetleri), 150 (Başbakanlık İletişim Merkezi), 153 (Alo Zabıta / Büyükşehir / Belediye), 184 (SABİM – Sağlık Danışma) özel numaraları Elele tarifeleri kapsamında ücretsiz aranabilecektir.

1 Yorum 15 Ekim 2011

Türkcell Gnçtrkcll’li 3 Saat Bedava Konuşmayı Kap!

Yanlış duymadınız türkcell gnçtrkcll ‘li abonelerine tam 3 saat bedava konuşma hakkı veriyor. Bugün türkcell den gelen mail ile bu kampanyadan haberim oldu.
LYS sınavı sonrası öğrencilerin stres atması için gnçtrkcll liler 3 saat bedava konuşma hakkı tanınıyor. Fakat bu kampanyadan sadece sınava giren öğrenciler değil tüm gnçtrkcll e üye olan aboneler yararlanabiliyor.

Kampanya yaralanmak için ilk 300.000 kişiden biri olmanız gerekiyor.
Ayrıca hediye 3 saatin yüklenmesini istediğiniz gününü de seçebiliyorsunuz. 28 haziran yada 5 temmuz tarihlerinden birini seçerek, o gün tüm türkcellilerle 3 saat bedava konuşabilirsiniz.

Aşağıdaki linke tıklayarak Gnçtrkcll in sayfasındaki formu doldurun.
http://gnctrkcll.turkcell.com.tr/katilim/kampanya-sinavstresi

Acele edin… İlk 300.000 kişi içerisinde yerinizi alın.

4 Yorum 24 Haziran 2010

3G İnterneti Wirelless İle Diğer Bilgisayarlardan da Kullanabilmek

3G teknolojisi ile birlikte 3G internetin de artık kullanıcı kitlesi artmaktadır. Bu 3G interneti kendi bilgisayarımız haricinde yakınımızdaki bir notebook yada masaüstü bilgisayarımızdan da nasıl kullanabiliriz bundan bahsedeceğim.

Daha önceki yazımda da belirttiğim üzere Türkcell in çıkartmış olduğu 3G Multi Modem ile kullandığımız 3G interneti diğer bilgisayarla da eş zamanlı kullanabilmemiz için bir cihaz piyasaya sunduğunu duyurmuştu.

Normal Adsl internet de kablosuz modem sayesinde Wirelless kartı yada adaptörü olan bilgisayarlar bu modeme bağlanıp internete erişebiliyorlardı. Ama bizim 3G internet tek sim kart ile kullanıma sunulduğu için kendi bilgisayarımız dışındaki bilgisayarların da aynı anda bizim 3G interneti kullanması imkansızdı. Bu imkansızlığı Türkcell 3G Multi Modem cihazını çıkartarak Kablosuz modem gibi bu özelliği yani aynı anda birçok kullanıcının 3G internete erişebileceği bir cihaz geliştirdi. Fakat bu cihazın fiyatı epey pahalı. Şimdi sizlere buna alternatif bir çözüm anlatacağım.

3G internet olan bilgisayarımızdan;

1- Denetim Masası >> Ağ ve Paylaşım Merkezi ‘ne gidiyoruz. Açılan pencerede resimdeki gibi Yeni bağlantı veya ağ kurun ‘a tıklayın.

2- Açılan yeni pencerede Kablosuz geçici ağ kur ‘u tıklayıp İleri butonuna basın. (daha fazla…)

Yorum Yapın 11 Haziran 2010


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar