Bursaspor Şampiyon! Bursa’nın Ufak Tefek Taşları, Keman Olmuş Guizamın Kaşl…

16 Mayıs 2010

Ligin 50 yıllık tarihinde şampiyonluğa ulaşan takım sayısı beşe çıktı. Fenerbahçe evinde Trabzonspor’la 1-1 berabere kaldı. Beşiktaş’ı 2-0 mağlup eden Bursaspor bir puan farkla ligi ilk sırada bitirdi ve Bursaspor Şampiyon oldu.

26 yıl sonra ilk kez bir “Anadolu takımı” ligi ilk sırada bitirdi. Böylece Türkiye tarihinde bir imkansız daha gerçekleşti. Deniz Baykal’ın istifası da katılırsa bir haftada iki efsane devrildi ve 12 Eylül Anayasasının yenilenmesi düşü imkansız olaylar zirvesinde yalnız kaldı.

Bursaspor, Trabzonspor’un 1983-84′teki  şampiyonluğundan 26 yıl sonra  İstanbul’un  egemenliğine bir kez daha darbe indirmeyi başardı. Böylece Şampiyonluk Anadolu takımlarına geçmiş oldu.

Bursa’nın Ufak Tefek Taşları, Keman Olmuş Guizamın Kaşl…

[dailymotion xdbv70 nolink]

Bursaspor u tebrik ediyorum. Ama Trabzonspor da Fenerbahçeyi bu yıl ikinci kez hüsrana uğratarak asıl şampiyon olmuştur ve buna vesile olmuştur. Her iki takımıda kutluyorum.

Filed under: Tribün,Video

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , ,

Benzer Yazılar

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar