MEB, 2010 Özürlü Personel Üçüncü Yedek Atama Sonuçları

MEB 2010 yılı özürlü personel atamaları 18/08/2010, 23/11/2010 ve 16/03/2011 tarihlerinde yapılmıştı. Ancak çeşitli nedenlerle göreve başlamayanlar ile atamaları iptal edilen adayların yerine yedekte bekleyen adayların başvurularında yer alan tercihleri dikkate alınarak puan üstünlüğü esasına göre atamaları yapılmıştır.

Yedekten atananlara ilişkin listeler yerleştirildikleri il milli eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilmiştir.

Adayların yerleştirildikleri il milli eğitim müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

3. yedek atama sonuçları;

 (2011) Ağustos Özürlü-Hizmetli Yedek Atama Sonuçları için

(2011) Ağustos Özürlü-Memur Yedek Atama Sonuçları  için

“MEB, 2010 Özürlü Personel Üçüncü Yedek Atama Sonuçları” üzerine 18 yorum

 1. selam hocam
  18.08.2011 ‘de özürlü yedek ataması yapılmıştır.
  Atamalarla ilgili minimum puan listeside yayımlandı.
  Ancak bir türlü açamadık sizden ricamız nasıl aça biliriz birde özürlü merkezi sınav tarihi nezaman belli olacak.
  bizi bilgilendiriseniz duacı oluruz.
  Allah razı olsun.

  Cevapla
 2. MERHABA ENES BEY DAHA ÖNCE BİRÇOK KEZ SİZE YAZMIŞ BİRİ OLARAK TEKRAR BİR SORUM OLACAK BEN ŞU AN ÇALIŞIYORUM ENGELLİ PERSONEL KADROSUNDA VERGİ İNDİRİMİ İÇİN BAŞVURU YAPTIM ANKARADAN %40 OLAN RAPORUM %36 YA DÜŞÜRÜLDÜ AMA ÖĞRENDİM Kİ BİR MAHKEME KARARI VARMIŞ HAST VERDİĞİ RAPORU MALIYE DÜŞÜREMEZ DİYE BU KONUDA NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM AYRICA BEN RAPORUMU ZATEN HAKEM HAST ALMIŞTIM NE YAPMALIYIM??????????????

  Cevapla
 3. Selam
  enes hocam yedek atama minimum puan cetvelini açamadım neden
  mebdemi hata var yoksa exel dosyasındamı
  yardımcı olusanız sevinirim
  Allah razı olsın

  Cevapla
 4. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çiftçi, kamuda istihdam edilecek özürlü personel için sınav öncesi hazırlık kursları düzenleyeceklerini bildirdi.

  Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarına alınacak özürlü memurların atamasının, Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ya da kurayla yapılacağını söyledi.

  Lise ve üniversite mezunlarının memurluk için KPSS gibi sınava tabi tutulacağını, ilkokul mezunlarının ise kura ile atanacağını ifade eden Çiftçi, şöyle konuştu:

  ”Şu an için 29 bin boş özürlü memur kadrosu var. Bu boş kadroları sağlıklı bir şekilde doldurmak istiyoruz. Nisan’a kadar çalışma yapacağız. Devlet Personel Başkanlığı da bu konuda çalışma yapıyor. Ne kadar personel alınacak bunu belirleyecekler. Devlet Personel Başkanlığı hangi branşlarda memur ihtiyaçları olduğunu kurumlara soruyor. Bunun sonunda KPSS gibi duyuru rehberi hazırlanacak. Adaylarda tercihlerini yapacak ve aldıkları puanlara göre atanacak.”

  -Adaya özel sınav yöntemi-

  ÖMSS’nin her ilde yapılacağını ve bu konuda ÖSYM ile anlaşma sağlandığını belirten Çiftçi, ”Bir ilde tek kişi bile girmek istese o ilde sınav yapılacak” dedi.

  Çiftçi, önemli olanın, hangi özür grubuna hangi sınavın yapılacağı olduğunu, bunun sınav merkezlerinde belirleneceğini belirterek, şöyle devam etti:

  ”Sınav başvuru merkezlerinde en az bir uzmanımız olacak. ÖSYM merkezlerine başvuran engellilerin aday kimlik belgeleri hazırlanırken, bir taraftan da bizim uzmanlarımız adaya hangi yöntemle sınava gireceğini soracak. Adayla uzmanımız sınav yöntemine ortak karar verecek. Yani adaya özel sınav yöntemi, adayın onayıyla belirlenecek.”

  -ÖMSS hazırlık kursları-

  Devletin özürlülere birçok ülkede olmayan fırsatlar sunduğunu söyleyen Çiftçi, ”Bu fırsatları engelliler iyi değerlendirmeli. Engelliler de iyi niyet göstermeli ve üretken olmak için çaba sarf etmeli. Türkiye’nin her yerinde, KPSS hazırlık kursları gibi ÖMSS hazırlık kursları düzenleyeceğiz. Mutlaka bu kurslara katılsınlar ve sınava hazırlansınlar. Ocak ayında başlamak üzere Nisan’a kadar 3 aylık sürede kurs olacak” dedi

  Cevapla
 5. EK KAZANÇ VE EK GELİRE İHTİYACI OLANLAR
  Evinizden 1 saatinizi ayırarak ayda 1.000 TL ve üstü kazanmak istermisiniz? Firmamıza İnternet Tabanlı Çalışacak Çalışma Arkadaşları Aranmaktadır. ÖGRENCİLER, EV HANIMLARI, MEMURLAR, ÖGRETMENLER, POLİSLER… BİLGİSAYAR KULLANABİLEN HERKEZ BİZİMLE ÇALIŞABİLİR.İŞ TANITIMIMIZA KATILMAK İÇİN http://ek-is-bolbolkazanc.blogcu.com

  Cevapla
 6. meb sınavından 90 puan aldım tercihlerimde 90 puanla alan iller var ama ben bir türlü atanamıyorum…. tekrardan atama olcak mı gerçekten bilgisi olan ne olur bana mesaj atsın bu umuda gerçekten çok ihtiyacım var…

  Cevapla

Yorum yapın