Meb 2011 Haziran Dönemi 30 Bin Öğremen Alımı

Öğretmen adaylarının günlerdir merakla beklediği 2011 haziran öğretmen alımı nihayet gerçekleştiriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklamaya göre 2011 Haziran döneminde 30 bin kadrolu öğretmen ataması yapacak.

Atama için başvurular 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında alınacak . Kontejanlar 11 Mayısa kadar açıklanacak , Atama işlemi, 1 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 1 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabilecek.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan resmi açıklama:

2011 Haziran Dönemi Kadrolu Öğretmen Ataması

Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak için 2011 Haziran döneminde 30.000 kadrolu öğretmen ataması yapılacaktır.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 2009 ve 2010 KPSSP10 sonuçlarına göre ilk atama, hizmet süresine göre açıktan atama, kurumlar arası yeniden atama, açıktan ilk atama, kurumlar arası ilk atama, kurum içi ilk atama ile millî sporcuların Beden Eğitimi alanına sınavsız atama çeşitlerine göre toplam 30.000 kadro için 12-26 Mayıs 2011 tarihleri arasında başvuru alınacaktır.

Uygulanacak usul ve esaslar ile atama yapılacak alanlar, alan bazında taban puanlar, atama çeşitlerine göre alan ve iller bazında kontenjanlar, iletişim adresleri vb. bilgilerin yer alacağı ? Öğretmenlik İçin Başvuru ve Atama Kılavuzu?, gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra 11 Mayıs 2011 tarihine kadar Bakanlığımızın http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Atama işlemi 01 Haziran 2011 tarihinde gerçekleştirilecek, atananlar ise 01 Eylül 2011 tarihinden itibaren göreve başlayabileceklerdir.Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Personel Genel Müdürlüğü

“Meb 2011 Haziran Dönemi 30 Bin Öğremen Alımı” üzerine 5 yorum

 1. merhaba hocam ben hasan öncelikle sizlere en içten selam sevgi ve saygılarımı sunar, belki çok zahmet vererek engelli vatandaşlarımızla ilgili en son ve güncel haberleri bizlerle paylaştığınız ve bizleri bu konuda aydınlattığınız için tüm özürli arkadaşlarım adına teşekkür ederim.hocam benim bi sorum olcak cevaplarsanız çok mutlu olacağı. her ağızda farklı bir laf dolaşıp duruyor. hiç kimse aynı birşey söylemiyor. kimileri nisan veya mayıs ayında sağlık bakanlığı önceki sınavlarında atanamayan arasında memur alımı yapacak, kimileri merkezi sınav ancak 2012 de yapılır bu sene son olarak kurumlr kendi aralarında sınav yapıp ordan memur alımı yapacak diyorlar, kimileri ise yok efendim bu sene kurumlar sınav yapmayacak nisan veya mayıs ayında tek bir merkezden sınav yapılacak ve bu sınavla kurumlar boş kontenjan durumlarına göre memur alımı yapacak diyorlar. inanın hocam kime inanacağım konusunda şaşırttım. bu haberlerin hangilerinin doğru veya yanlış olduğu hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevineceğim. kesin bir cevap istiyorum hocam şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 2. slm enes bey engelli alımalrı henuz yayınlanmadı siz nisan 15gıbı olur demışdınız.ama sıtenızı takıp edıyorum şuan bışey yok acaba alım bu sene olmıyacakmı.inş olurda busene barı atanırız .lütfen bu konuda bışey yazarsanzı sevınırım.

  Cevapla
 3. HOCAM BİMER E GÖNDERDİĞİM YAZIDA BÖYLE BİR YAZI GELDİ BU YIL SANIRIM SINAV MERKEZİ SINAV OLACAK……6111 sayılı Kanun ile 657 sayılı kanunun özürlü istihdamına ilişkin hükümleri değiştirilmiş olup, her kurumun kendi sınavını yapması yerine merkezi sınav uygulamasına geçilmesi öngörülmüştür. Yeni duruma ilişkin olarak yeni bir yönetmelik hazırlanması öngörülmüş olup, konuya ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Konu ile ilgili olarak http://www.dpb.gov.tr adresini takip edebilirsiniz.

  Cevapla
 4. slm enes bey bu özürlü alımları nisan ayında olacakdı fakat henuz olmadı busene alım olmayacakmı acaba bılgı verrısenız çoksevınırım

  Cevapla

Yorum yapın