Milli Eğitim Bakanlığı Özürlü Personel Atamasına İlişkin Açıklama

Bugün Meb Personel Genel Müdürlüğü özürlü personel atamasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı. Atama ile ilgili basın açıklamasına ulaşmak için TIKLAYIN! yada aşağıdaki resimdeki yazıdan da basın açıklamasını okuyabilirsiniz.

Yukarıda yapılan basın açıklamasının detaylarına indiğimizde kısaca şundan bahsediliyor;

1- Atama sonuçları, sınav sonuçları açıklandıktan 25 gün sonra yapılacak. Bu demek oluyor ki 21 temmuzda sınav sonuçları açıklandı ve bu tarihten itibaren 25 gün ise 16 Ağustos pazartesi gününe denk geliyor. Yani Atama sonuçları 16 Ağustos 2010 tarihinde açıklanacak.

2- Atama sonuçları açıklanırken başarı listeleride olşturulacak. Yani atama ekranında kaçıncı sırada olduğumuzu, ilk 2000 e girenlerin atandığı il ve ilk 2000 e giremeyenlerin ise atanamadığı bilgisi yer alacak.

3- Atamalar, İlk 2000 e giren adaylardan sınav başvuru aşamasında alınan atama tercihleri doğrultusunda puan üstünlüğüne göre ilan edilen kontenjanlar ölçüsünde yapılacaktır.

4- Atamaları yapılan adaylara ilişkin listeler aynı gün İl Millî Eğitim Müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecektir.

Yeni atama ile ilgili yazıma aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
http://www.enesbayram.com.tr/meb-ozurlu-personel-atamasi-20-agustostan-sonra/

Arkadaşlar sizden ricam 16 Ağustosa kadar sabretmeniz. Ayrıca yukarıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz ve gereksiz yere yorum yazmayınız. İnanın yorumlarınızı onaylamak ve tek tek sizlere cevap vermek çok vaktimi alıyor. Maalesef çoğu arkadaşlarım diğer yorumları okumadan hep aynı konularda sorular soruyor. Sizden isteğim önce diğer yorumları okuyunuz ve gereksiz yere yorum yazarak beni de meşgul etmeyiniz. Umarım beni anlayışla karşılayıp anlayışlı davranırsınız.

“Milli Eğitim Bakanlığı Özürlü Personel Atamasına İlişkin Açıklama” üzerine 67 yorum

 1. atama yaptığım yerleri hatırlamıyorum o bilgilere nereden ulaşabilirim?

  @Cevap:
  16 ağustostan sonra ancak ulaşırsın

 2. sınava kaç kişi girdi biliyomusunuz?

  @Cevap:
  23 bin hizmetli,6 bin memur, 979 öğretmen adayı girdi

 3. hocam ögretmenlik kadrosuna atanmada sorun yok diyorsunuz başvuru sayısına bakrak hepimiz atandık gibi bakanlıgın bu sitede söyledigi sayı ne kadar dogru olabilir atama yaparken özür durumu dikkate alınacakmı? ben işitme engelliyim 82 aldım işitme engelliler lisesinin bulundugu illeri tercih ettim puanım buna yetmezse rast gele 6 tercihemi atayacaklar fakat orada okul yoksa ne olacak bilgi verirseniz sevinirim

  @Cevap:
  Boşta kalmazsın takma kafana rahat ol

 4. 64 puan aldım hocm hizmetli bolümünden girdım htylıyım atanma ihtimalim olur mu emeginize sglık ıı gunler dılerım

  @Cevap:
  Atanma ihtimaliniz çok düşük

 5. sevgili hocam meb atama tarihi 16-08-2010 denildi daha doğrusu biz öyle yorumladık ama meb bana yazı gönderdi.Kılavuzdada açıklandığı gibi 25 gün sonunda başarı listeliri oluşturacak denilmektedir.Yani 16-08-2010 tarihinden sonra başarı listeleri oluşturulup atamalar yayımlanacak.Meb’in bana yazdığı cevap yazısında 20-08-2010 tarihinden sonra denilmektedir.

  @Cevap:
  Öyle dedilerse bekleyip göreceğiz. Sonuçta acele etmeye gerek yok herşeyin hakkımızda hayırlısı…

 6. hocam ben 86 puan aldım gire bilimiyim cevap yazsanız sevinirim

  @Cevap:
  Atanma ihtimaliniz olabilir

Yorumlar kapalı.