Sağlık Bakanlığının Özürlü Personel Sınavı Yarın Yapılacak

Sağlık bakanlığının 19 eylüldeki sınavı 13 kasım tarihine ertelenmişti. O zamandan bu zamana vakit su gibi geçti. Yarın ise sınav yapılacak.

Sınavı Meb yapacağı için 4 Temmuz 2010 ‘daki sınava benzer olacağını düşünüyorum. Onun için sınava girecek adayların bu durumu göz önende bulundurduklarını zannediyorum. Bu vesile ile aşağıdaki linkten ilgili soruları indirerek kısa bir gözden geçirme yapabilirsiniz.

Özürlü Personel Alımı çıkmış sınav sorularını indirmek için TIKLAYIN!

Bu arada şunu da hatırlatayım;
Sağlık bakanlığının sınavına girenler türkiye geneli ile yarışmıyor, sadece kendi illerindeki adaylarla yarışıyorlar. 4 temmuzdaki meb sınavındaki gibi türkiye geneli bir sıralama olmayacak. Onun için kendi illerindeki konterjan kaç kişi ise en yüksek puanlı adaylar kazanacaktır. Kısaca taban puan diye birşey yok.

Yarınki sınavda tüm adaylara başarılar diler, herşeyin hakkınızda hayırlısı olması temennilerimle… Allah hepinize zihin açıklığı versin.

“Sağlık Bakanlığının Özürlü Personel Sınavı Yarın Yapılacak” üzerine 7 yorum

 1. slm enes hocam sağlık bakanlıgı sınavına gırdım.umarım busefer yerleşiriz acaba sınav sorularını ne zaman yayınlarsınız banabu konu hakkında bılgı verırsenız sevınırım saygılar hocam

 2. slm enes bey sağlık bakanlığı sınavı çok zor geldi bana.samsundan yazıyorum ben.burdan 8 kişi alcaklar.umudum yok.herşeyin hayırlısı olsun.

 3. soruları da yayınlanmamıs galıba öyle degıl mı hocam

  @Cevap:
  Sınav sorularını meb açıklamadı henüz. Açıklandığında bende soruları burada yayınlayarak sizleri bilgilendireceğim.

 4. slm hocam sağlık bakanlığı sınavına hizmetlı kadrosundan girdim ve sınavda çok başarılı olduguma ınanıyorum yanı soruların cogunu yaptım bu sınav sonucu ne zaman acıklanacak ve bızler nasıl ogrenecegız bılgı verırsenınız sevinirim

  @Cevap:
  Sınav sonuçları on beş gün yada en geç bir ay içinde açıklanır.

 5. sayın hocam istanbul için hizmetli kadrasu kaç kişdir biliyorsanız cevap verirseniz çok teşekkür ederim

  @Cevap:
  Bilmiyorum ancak il sağlık müdürlüğünden öğrenebilirsiniz.

 6. hocam gerçekten 15 gün içerisindemi açıklnacak acaba.

  @Cevap:
  Bilemiyorum bekleyip göreceğiz.

Yorumlar kapalı.