Gönül Köprüsü, Bu Yıl Türkcell 20 Bin Öğrenciyi Gezdirecek

Turkcell 20 bin öğrenciyi gezdirecek
Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle hayata geçirilen Gönül Köprüsü projesinin üçüncü dönemi Ankara’daki etkinliklerle başladı.

Gönül Köprüsü 3. Yılını kutluyor

Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, 3 yıldan bu yana böyle bir etkinlik gerçekleştirmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. İki yılda 81 ilden 110 bini aşkın çocuğun birbirleriyle gönül köprüleri kurduğunu anlatan Öztürkler, 2010 programına yurt dışı gezileri de eklediklerini ifade etti.

Bu sene yurt dışı gezileri de olacak
2008 yılında başlayan proje kapsamında bu yıl tam 20 bin öğrenci gezilere katılacak. Gönül Köprüsü’ne bu yıl ilköğretim 7., 8. ve ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıflardan öğrenciler katılıyor. Bu yıl geçtiğimiz yıldan farklı olarak programa yurt dışı gezileri de eklendi.

Seyahatler uçak, tren ve otobüslerle gerçekleşecek
Uzun mesafe yolculuklar için uçakla ulaşım yapılacak. Gezi süresince her otobüste, trende ve uçakta öğrencilere eşlik etmeleri amacıyla öğretmen ve okul yöneticileri bulunacak. Öğretmenler, ağırlıklı olarak rehberlik, coğrafya ve tarih branşlarından seçildi. Bu gezinin 3 günü İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin plan ve programı doğrultusunda oluyor. Geri kalan 2 gün ise her öğrenciden sorumlu olan mihmandar aile tarafından programlanıyor.

Engelli öğrenciler de gezilere katılabiliyor
Gönül Köprüsü projesi kapsamında belirli bir kontenjan dahilinde engelli öğrenciler de turlara katılıyor. Böylelikle proje kapsamında engellilerle ilgili farkındalık yaratılması amaçlanıyor.

Yorum yapın