WordPress Kırık Link Bildiricisi (Broken Link Checker) Eklentisi

WordPress sistemini kullananlar için geliştirilmiş Kırık Link Bildiricisi eklentisi sayesinde sitemizdeki kırık linler yani ölü linkleri takip edebiliriz. Peki nasıl oluyor bu kırık linkler sistemizde? Sitedeki yazılarımızın içerisindeki resimleri başka bir siteden çekiyorsak, bu resmi çektiğimiz siteler bazen resimlerin adresini değiştirebiliyor. Sitemize bir dosya indirme linki ekledik ve bu link de başka siteye bağlanıyor. Aynı şekilde site indirme linkide değiştimi bizim verdiğimiz link kırık link durumuna düşüyor. Bu durumda su linkleri ise takip etmek çok zor ve zaman alıcıdır. Düşünün 1000 tane yazı içeriğiniz var, nasıl kontrol edeceksiniz kırık link olup olmadığını. İşte bu kırık linkleri takip etmek için basit ve kullanışlı bir eklenti olan Kırık Link Bildiricisi (Broken Link Checker) Eklentisi yazılmış.

Yukarıdaki resimde Status yazan bölümde gördüğünüz gibi 7 tane kırık link mevcut kendi sitemde. Re-check all pages butonuna basarak kırık linkleri taratabiliriz.

Bu eklentinin diğer güzel yanı ise aşağıdaki Ayarlar >> Link Checker adımını izleyerek kırık link eklentisinin ayar sayfasına ulaşıyoruz. Burada resimdeki gibi E-mail notifications yazan yeri işaretleyerek e-mail adresimize kırık link olduğunda mail atma özelliğini aktif ediyoruz. Bu özellik sayesinde eklenti yazılarımı belli aralıklarla tarayıp kırık link olduğunda bizlere hemen haber veriyor. Böylece zamandan da tasarruf etmiş oluyoruz.

Eklentiyi aktif ettikten sonra,

1- Ayarlar >> Link Checker adımından eklenti ayarlarına ulaşabilirsiniz.
2- Araçlar >> Broken Links adımından ise kırık linklerin bulunduğu yazıları görebiliriz.

Kırık Link Bildiricisi (Broken Link Checker) Eklentisini indirmet için Tıklayın

“WordPress Kırık Link Bildiricisi (Broken Link Checker) Eklentisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın