Kablosuz Monitör Üretildi

Kablosuz teknolojiler hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldu. Fujitsu kablosuz teknolojilerin kullanımına yeni bir boyut getirecek kablosuz monitörü duyurdu.

Fujitsu, dünyanın ilk kablosuz monitörünü Hannover, Almanya’da gerçekleşen CeBIT fuarında ilk kez gösterdi. Tasarım ve geliştirme çalışmaları halen devam eden Fujitsu, SUPA (Smart Universal Power Access – Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojili kurumsal kablosuz modellerin üretimine önümüzdeki yıl başlamayı hedefliyor.

Fujitsu’nun hem elektriğini, hem de sinyalini kablosuz bir şekilde alabilen “Koy, Çalıştır” kablosuz ekranı, maliyet unsuruna dikkat edilirse kurumlara elbetteki sayısız avantaj sağlayacak.

Ekran rahat taşınabildiği gibi, kablo karmaşasına son vererek daha temiz bir iş ortamı sunacak. Ayrıca basit veri transferi özelliği sayesinde de kurum maliyetlerini azaltabilir.

NE ELEKTRİK NE VERİ
Kablosuz güç teknolojisi, Almanya Ekonomik İlişkiler Bakanlığı tarafından desteklenen bir araştırma projesi ve Avrupa’nın en büyük uygulama odaklı araştırma kuruluşu The Fraunhofer Enstitüsü tarafından geliştirildi.

Fujitsu tarafından geliştirilen ekranın ise tamamen taşınabilir ve kablosuz olmasının yanı sıra hem güç hem de ekran sinyali için de kablosuz teknoloji kullanıyor olma özelliği bulunuyor. Bu yeni teknoloji “Koy, Çalıştır” bilişimine giden yolda önemli bir basamağı temsil ediyor. “Koy, Çalıştır” bilişim sayesinde ekranların sadece bir masanın üstüne basitçe yerleştirilmesi suretiyle çalıştırılması mümkün olacak.

SUPA TEKNOLOJİSİ KULLANIYOR
22 inçlik (55.88 cm) kablosuz Fujitsu ekranlarda SUPA (Smart Universal Power Access – Akıllı Evrensel Güç Erişimi) teknolojisi kullanılıyor.

Kablosuz Ekran akıllı güç anteni sayesinde, mutfakta kullanılan endüksiyon ocaklarda veya elektrikli diş fırçası şarj ünitelerinde olduğu gibi son derece güvenli bir kullanım ortamı sunuyor. 10 metrelik bir alan içinde resimleri dizüstü veya masaüstü PC’lerden kablosuz USB üzerinden kolayca alabiliyor.

Yorum yapın