Msn de Seni Kim Engellemiş ? Hemen Öğren

Windows Live Messenger de kişi listenizdeki hangi arkadaşınız sizi engellemiş öğrenebilirsiniz. Bazı kişiler hangi arkadaşları tarafından engellendiğini öğrenmek isteyebilir.

Msn de kim tarafından engellendiğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1- Windows Live Messenger programında Araçlar >> Seçenekler bölümüne gidiyoruz.
Msn Engelle

2- Açılan yeni pencerede Gizlilik sekmesine tıklayıp İzin verilenler listesi ‘nden kişilerin üzerine sağ tıklıyoruz.

Kişilerin üzerine sağ tıkladığımızda Sil yazan yer aşağıdaki resimdeki gibi sönük renkte ve tıklanamıyorsa yani pasif ise o kişi sizi engellemiş demektir.

Kişilerin üzerine sağ tıkladığımızda Sil yazan yer aşağıdaki resimdeki gibi aktif halde yani tıklanıp silinebiliyorsa o kişi sizi engellememiş demektir.

Not: Eğer Sil işareti aktif yani tıklanabilirken Sil e basarsak o kişiyi silmiş oluyoruz msn listemizden. Ancak bu silme işlemi o pencerenin altında ki Tamam butonuna basmadan çıkarsanız gerçekleşmez. Yani yanlışlıkla herhangi bir kişiyi sildiniz, o zaman pencereyi kapatın ki silme işlemi gerçekleşmemiş olsun. Eğer sayfanın altındaki Tamam butonuna tıklayıp da çıkarsanız silme işlemini onaylamış olursunuz ve kişiyi listenizden gerçekten silmiş olursunuz.

“Msn de Seni Kim Engellemiş ? Hemen Öğren” üzerine bir yorum

  1. Bayram bey verdiğiniz bilgiler yanlış. Doğrusu şöyle eğer oradaki sil kelimesi sönük ise o kişinin sizi engelleyip engellemediğini bilemezsiniz. Eğer sil kelimesi koyu ise o kişi ya sizi eklememiştir yada silmiş demektir.

    Cevapla

Yorum yapın