Msn de Seni Kim Engellemiş ? Hemen Öğren

16 Haziran 2010

Windows Live Messenger de kişi listenizdeki hangi arkadaşınız sizi engellemiş öğrenebilirsiniz. Bazı kişiler hangi arkadaşları tarafından engellendiğini öğrenmek isteyebilir.

Msn de kim tarafından engellendiğinizi öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1- Windows Live Messenger programında Araçlar >> Seçenekler bölümüne gidiyoruz.
Msn Engelle

2- Açılan yeni pencerede Gizlilik sekmesine tıklayıp İzin verilenler listesi ‘nden kişilerin üzerine sağ tıklıyoruz.

Kişilerin üzerine sağ tıkladığımızda Sil yazan yer aşağıdaki resimdeki gibi sönük renkte ve tıklanamıyorsa yani pasif ise o kişi sizi engellemiş demektir.

Kişilerin üzerine sağ tıkladığımızda Sil yazan yer aşağıdaki resimdeki gibi aktif halde yani tıklanıp silinebiliyorsa o kişi sizi engellememiş demektir.

Not: Eğer Sil işareti aktif yani tıklanabilirken Sil e basarsak o kişiyi silmiş oluyoruz msn listemizden. Ancak bu silme işlemi o pencerenin altında ki Tamam butonuna basmadan çıkarsanız gerçekleşmez. Yani yanlışlıkla herhangi bir kişiyi sildiniz, o zaman pencereyi kapatın ki silme işlemi gerçekleşmemiş olsun. Eğer sayfanın altındaki Tamam butonuna tıklayıp da çıkarsanız silme işlemini onaylamış olursunuz ve kişiyi listenizden gerçekten silmiş olursunuz.

Filed under: Msn & Chat

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Yorum Yorum Yapın

  • 1. hammet  |  14 Temmuz 2010, 22:19

    Bayram bey verdiğiniz bilgiler yanlış. Doğrusu şöyle eğer oradaki sil kelimesi sönük ise o kişinin sizi engelleyip engellemediğini bilemezsiniz. Eğer sil kelimesi koyu ise o kişi ya sizi eklememiştir yada silmiş demektir.

Yorum Yapın

(gerekli)

(gerekli), (Gizli)

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

TrackBack URL  |  Bu yazıya yapılan yorumlar için RSS beslemeleri.


Sosyal Medyadan Takip!

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Müzik Keyfi

Bağlantılar