Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Alımı Sınav Soru ve Cevapları

13 Kasım 2010 da yapılan Sağlık Bakanlığı özürlü personel alım sınavının soru ve cevaplarını Meb tarafından bugün yayımlandı.

15 Kasım 2010 tarihinde yayımlanması beklenen sınav soru ve cevaplarının araya 9 günlük bayram tatilinin girmesiyle malesef 24 Kasım 2010 tarihinde ancak yayınlanabildi.

Bu arada adayların sınav puanları ise 10 Aralık 2010 tarihinde açıklanacak.

Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Alımı Sınav Soru ve Cevapları

“Sağlık Bakanlığı Özürlü Personel Alımı Sınav Soru ve Cevapları” üzerine 68 yorum

 1. selam hocam sağlık bakanlığı sınavına bende girdim 74 puan aldım bende sıralamaya girermimiyim

  @Cevap:
  Diğer adayların puanlarına bağlı olduğu için birşey söyleyemem.

  Cevapla
 2. ben lise mezunuyum. istanbulda girdim. 80 puan aldım.istanbulda kaç kişi alınacak acaba bilginiz varmı ? yerleşip yerleşmeyeceğimiz nezaman belli olacak.

  @Cevap:
  İstanbulda kaç kişi alınacak bilmiyorum, il sağlık müdürlüğünden öğrenebilirsiniz. Atamalar ise 21 Ocak ‘tan sonra belli olacak.

  Cevapla
 3. hocam iyi gunler şöyle bi söylenti var hocam seçimler yaklaştı ve tum özürlüler sınavsız yerleticeklermiş var mı böyle birsey hatta 40bin kişi başvurdu saglık bkanlıgına ve 2bin kişi alınacak 38bini boş olan kadrolara sınvsız atanacakmı kı sizce?

  @Cevap:
  Öyle birşey yok ve olmaz da boş yere ümit bağlamayın bu tür haberlere.

  Cevapla
 4. selam hocam sağlık bakanlıgının sınavına girdim ben hizmetli olarak 80 puan aldım konya dan katıldım sınava 50 sorudan 40 net aldım. sizce atanmırmıyım şansım nedir. tercih hakkım olacak mı başka sehirler arasın da

  cevaplarsanız sevinirim şimdiden tşkr ederim kolay gelsin….

  Cevapla
 5. 13 kasımda olan sağlık sınavını 2.atamalrı olacak mı olursa eski puanla mı olacak yoksa yenı bir sınav mı olacak olursa bırde ne zaman olur. tşkler

  @Cevap:
  Yedek atama mayıs ayına doğru olabilir ve eski puanlara göre atama yaparlar.

  Cevapla
 6. mrb hocam az önce 2010 yılına ait çıkmış soruları indirmek istedim ama birçok bölüm var hangisini indirmem ve çalışmam gerekiyor kafam karıştı benim bölümüm tıbbi sekreterlik. tıbbi sekreterlikle ilgili yere mi çalışmam gerekiyor sınav soruları okuduğum bölüme göre mi soruluyor birde ben afyonkarahisarda ikamet ediyorum sınavlar olduğunda nasıl haberim olacak ve alımlar nereye olacak nasıl başvuru yapacağım cevap verirseniz sevinirim

  @Cevap:
  Soruların hepsine çalışın. Personel alımları olduğunda ben sitemde yazı yazıyorum, sitemi takip ederek detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

  Cevapla

Yorum yapın