Microsoft Office 2007 PDF Veya XPS Olarak Kaydet Eklentisi

Bir word dosyasını nasıl pdf ye çeviririm diye düşünürken microsoft office 2007 programında word programını açtım, farklı kaydet e geldim ama pdf uzantılı olarak kaydetme seçeneği yok. Microsoft un sitesinde araştırdım ve pdf olarak kaydet isimli bir eklenti buldum. ayrıca bu eklenti word dosyalarınızı yani .docx uzantılı dosyalarınızı hep .pdf hem de .xps olarak kaydetmenize imkan sağlıyor. Bu eklendi microsoft office 2007 ile entegre şekilde çalışıyor, sadece eklentiyi kurun ve word porgramında dosyayı hazırlayıp farklı kaydetden pdf olarak kaydeti seçmeniz yetiyor.

Microsoft Office 2007 PDF veya XPS Olarak Kaydet Eklentisi indirmek için Tıklayın

Açılan sayfada aşağıdaki resimdeki gibi Yükle butonuna basıyoruz. Sonra gelen indirme penceresinden eklentiyi bilgisayarımıza kaydetiyoruz.
İndirdiğimiz eklentiyi kuruyoruz. Kurulum 1 veya 2 dk. sürebilir. Kurulum bittikten sonra eklentimiz office programına entegre oldu demektir.

Word programı ile yazılarınızı hazırlayın ve aşağıdaki resimdeki gibi Ofis Düğmesi >> Farklı Kaydet >> PDF veya XPS ‘yi seçiyoruz.

Aşağıdaki resimdeki gibi dosya adını yazıyoruz. Sonra Kayıt türü olarak PDF veya XPS ‘yi seçiyoruz. En son olarak da Yayımla butonuna tıklayarak .pdf uzantılı olarak dosyamızın bir kopyasını kaydettirebiliriz.
Artık word porgramında düzenlediğiimiz dosyalarımızı yukarıda anlattığım şekilde .pdf veya .xps uzantılarına dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca şu yazımda da PDF Dosyalarınızı Word’e Dönüştürme (Ücretsiz) anlattım.

“Microsoft Office 2007 PDF Veya XPS Olarak Kaydet Eklentisi” üzerine bir yorum

Yorum yapın